Trekking

Królestwo Mustang

To wyprawa dla prawdziwych koneserów, którzy pragną nie tylko konfrontacji z potęgą gór, ale i poznania cząstki świata, w którym człowiek od wieków żyje w naturalnej symbiozie z naturą, gdzie przenikają się rozmaite kultury i obyczaje.
Wyruszymy w wysokie pustynne regiony i wzdłuż brzegów Kali Gandaki (Czarnej Rzeki). Będziesz eksplorować z nami tysiącletnie klasztory buddyjskie, tajemnicze jaskinie, poznawać lokalne plemiona i rozkoszować się malowniczymi widokami.

To ostatni moment by zobaczyć ten niezwykły kawałek Nepalu wciąż prawie nietknięty wpływami zachodniej cywilizacji. To wyjątkowe miejsce, gdzie czas zatrzymał się jakby setki lat temu.

do uzgodnienia

2690 USD

Mustang

Opis oferty

Przygodę rozpoczniemy od odkrywania niezwykłej stolicy Nepalu, Kathmandu, gdzie odkryjesz urok zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, m.in. hinduistyczną Pasuphatinath, czy jedną z największych stup na świecie – Boudhanath. Zajrzymy do Thamelu – turystycznej dzielnicy miasta, gdzie tętni życie, w plątaninie wąskich uliczek, pośród kolorowych straganów, sklepików i kafejek. Zawędrujemy też na królewski plac Durbar Square i obejrzymy Świątynię Małp – Swayambunath.

Trekkingową część wyprawy rozpoczniesz od najgłębszego na świecie wąwozu rzeki Kali Gandaki i najwyżej położonej doliny Lo-Mangthang, niemal bezdrzewnej i jałowej. Będziesz przemierzać skaliste, strome szlaki oraz podziwiać panoramiczne widoki Nilgiri, Annapurny, Dhaulagiri i innych okolicznych szczytów. Trasa prowadzi przez wysokie szczyty, górskie lodowce i doliny. Region ten, który od tysięcy lat był w izolacji, zachował naprawdę szczególną kulturę, styl życia, zachowując praktycznie bez zmian dziedzictwo sprzed wieków. Domy w królestwie Mustang są w większości wykonane z kamienia i cegieł mułowych, wysuszonych słońcem. Z pewnością docenisz architekturę murów miejskich i czteropiętrowego pałacu w Lo-Manthang, które są jednymi z najpiękniejszych zabytków w regionie. Mustang to miejsce, gdzie ludzie zachowali odwieczne tradycje i reguły życia, także rodzinnego. Niektóre – dość kontrowersyjne, jak chociażby praktykowanie poliandrii (wszyscy bracia w rodzinie są mężem jednej kobiety).
Region Mustang znany jest jako Ostatnie Zakazane Królestwo; obszar ten był zamknięty dla obcokrajowców aż do października 1991. W Mustangu ludzie nazywają siebie Lobas, posiadają własnego króla, Jigme Palbar Bista. Gdy w 2007 roku Nepal został ogłoszony republiką, rząd odebrał mu oficjalnie ten tytuł. Jednak mieszkańcy Zakazanego Królestwa nadal go szanują i traktują jako swojego przywódcę. Bista udziela również na życzenie gościny. Wejście do Królestwa Mustang jest kontrolowane i wymaga specjalnego zezwolenia. W ten sposób mieszkańcy starają się chronić swoją tradycję od wpływów zewnętrznych i dbają o równowagę środowiska.
Trekking rozpoczniemy od Jomsom, skąd ruszymy do Kagbeni, w kierunku górnego Królestwa Mustang. Brzegiem rzeki Kali Gandaki będziemy zmierzać w górę do Lo-Mangthang, stolicy górnego Mustang.
Nasz 17-dniowy trekking to doskonała gratka dla tych, którzy chcą wędrować mniej utartymi, transhimalajskimi szlakami regionu. Trekking nie jest trudny, odpowiedni będzie więc dla każdej aktywnej osoby.
Pobyt w królestwie Mustang to zapowiedź niezwykłych przeżyć, ciekawa lekcja historii i kultury regionu, w otoczeniu majestatycznej, tajemniczej przyrody.

Mustang
Mustang

Program

Cena

Cena nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Oferta została tak przygotowana aby zapewnić kompleksowe świadczenia, tworzyliśmy ją na podstawie naszych doświadczeń i preferencji dotychczasowych Klientów. Prosimy zapoznać się ze szczegółami oferty niżej.

Istnieje możliwość zrezygnowania z wyżywienia w ramach świadczeń i opłacanie wyżywienia samodzielnie. Wówczas koszt wyprawy jest niższy o około 250 – 300 USD. Istnieje również możliwość skorzystania z lotu krajowego na trasie Katmandu-Pokhara lub/i Pokhara-Katmandu rezygnując z transportu autobusowego.

Prosimy o informację w tej sprawie przy rezerwacji.

Cena zawiera

Cena nie zawiera

Masz inne potrzeby?

W przedstawionych propozycjach nie ma tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami i pozwól ułożyć dla Ciebie Twoją idealną drogę.

Oprócz propozycji przedstawionych na stronie mamy w sobie ogromną otwartość na tworzenie programów indywidualnych dopasowanych do potrzeb konkretnej osoby, czy grupy osób. Nasi Goście chętnie korzystają również z tej możliwości. 

Zapraszamy!

Napisz do nas