Poznaj Meroway

Jesteśmy agencją nepalską zajmującą się organizacją podróży do Nepalu. Cokolwiek sobie wymarzysz – jesteśmy po to, by móc je spełnić. Znamy Nepal bardzo dobrze, mamy mnóstwo relacji w kraju, które umożliwiają nam spełnianie nawet najbardziej wyszukanych pomysłów.

Większość organizowanych przez nas podróży to trekkingi w Himalajach, wyprawy na szczyty trekkingowe lub wycieczki po Nepalu. Organizujemy również ekspedycje na najwyższe góry, pobyty w centrach ajurwedycznych, loty widokowe nad Himalajami czy odosobnienia medytacyjne.

Mero w języku nepalskim oznacza „mój/moja/moje”, „way” z języka angielskiego oznacza drogę, kierunek, sposób. Meroway Adventure to droga podróży do królestwa najwyższych gór świata, ale otwarta, elastyczna, unikalna, taka, którą Ty również tworzysz. 

Możesz wybrać z ofert ze zdefiniowaną datą podróży, z programów dostępnych bez daty, ale również z programów stworzonych dla Ciebie dokładnie dopasowanych do Twoich potrzeb i możliwości. Nie musisz się obawiać, takie wyprawy również są w rozsądnej cenie.

  • Nasza górska załoga to wyłącznie Nepalczycy
  • Każdy z naszych Przewodników posiada licencję przewodnika górskiego lub trekkingowego oraz przeszedł wiele górskich szkoleń w Himalajach
  • Nasz nepalski zespół najlepiej zna kulturę swojego kraju i pokaże Ci jaka naprawdę jest, lokalnie, indywidualnie i autentycznie
  • Ponieważ jesteśmy agencją nepalską – możemy zagwarantować Ci najlepszą cenę.
  • Mamy zgrany zespół, który doskonale rozumie jak dbać o Klienta i oprócz bezpieczeństwa, zadowolenie Klienta jest dla każdego z członków naszego zespołu najwyższym priorytetem. Ponadto – nasi Przewodnicy to po prostu super ludzie, droga z nimi to gwarancja dobrej przygody.

Nasze wartości

Klient nasz Gość

Zadowolony Klient to nasz sukces. Wolimy mówić Gość, nie Klient. Dołożymy wszelkich starań byś czuł, że jesteś dla nas najważniejszy. Zależy nam by cała Twoja przygoda z Meroway Adventure dostarczyła Ci nie tylko niezapomnianych, cudownych wrażeń, ale byś był pewien, że każdy w naszym Zespole dba o Twoją satysfakcję z podróży. Jesteś naszym Gościem.

Uczciwa cena

Wiemy, że cena ma znaczenie. W Meroway Adventure dokładamy starań byś otrzymał najlepszą możliwą ofertę w proponowanej cenie. Jako agencja nepalska możemy to zapewnić. Nasza oferta nie zawiera „gwiazdek”, otrzymasz od nas pełną informację o tym co jest uwzględnione w cenie, a z jakimi dodatkowymi kosztami musisz się liczyć. 

Elastyczność

Planujemy ofertę Meroway Adventure w najlepszy znany nam sposób, korzystając z wielu lat doświadczeń naszego Zespołu. Słuchamy. Mimo to wiemy, że zdarzają się sytuacje, które wyzwalają możliwość dokonania zmian na lepsze. Pogoda jest nieprzewidywalna, samopoczucie może być różne, dany region może okazać się dla Ciebie nad wyraz interesujący. Z nami możesz modyfikować swoją podróż.

Bezpieczeństwo

Podróż w najwyższe góry świata to niezwykłe doświadczenie i niesamowita przygoda. Dla nas jednak to również obowiązek dbania o bezpieczeństwo naszych Gości, które jest dla nas najwyższym priorytetem i które traktujemy z najwyższą powagą. Mamy potrzebne gwarancje, należymy do organizacji wspierających bezpieczną podróż w Nepalu, wiemy jak organizować pomoc.

Unikalność

Chcemy dać Ci więcej. Pokazać to, co trudno dostępne i czasem wydawałoby się niemożliwe. Wiemy, że masz chęć poznania, odkrywania, eksplorowania, doświadczania. Człowiek zawsze był ciekawy, wierzymy, że ciekawość rozwija.

Odpowiedzialność społeczna

Meroway Adventure ma korzenie w Nepalu. Członkami naszego Zespołu w większości są rodowici Nepalczycy, Sherpowie, często przyjaciele lub dobrzy znajomi. Jesteśmy przekonani, że znając swój kraj, język i kulturę najlepiej, będą nie tylko znakomitymi przewodnikami, wspinaczami, ale również Twoimi partnerami w podróży.

Przeżyj z nami zachwyt

„Kto idzie w góry, idzie do matki”

– przysłowie tybetańskie

Historia firmy

Agencja podróży Meroway Adventure powstała z pasji do gór, życia i przygód jej założyciela, Nimy Sherpa w 2014 roku. Od tego czasu w drogę z nami wybrało się wiele zadowolonych Gości. Dziękujemy!

Nasze doświadczenie pod marką Meroway ma więc już niemal 10 lat. Członkowie naszego Zespołu działają jednak w górach często dłużej, zdobywszy wcześniej doświadczenia pracując w branży górskiej w Himalajach w firmach z pierwszych stron nepalskiego „górskiego świata”. 

Firma powstała z pasji by umożliwić doświadczenia w górach wysokich każdemu, kto o tym marzy. 

Mamy korzenie w Nepalu, a cała górska załoga to wyłącznie Nepalczycy, w tym Nima, który poza sezonem mieszka w Polsce. 

Nasz team

Nasz zespół to profesjonaliści z pasją. Nie mamy w zespole osób przypadkowych. Wyznajemy zasadę, że tylko dobry i zgrany zespół może zapewnić naszym Gościom to, czego potrzebują. Część załogi to rodzina i bliscy wieloletni znajomi.

Nasz górski zespół to wyłącznie Nepalczycy, w większości Sherpowie. Znają swoje góry idealnie i pokażą Ci jakie naprawdę są. Wszyscy Przewodnicy posiadają licencję Przewodnika górskiego i przeszli wiele szkoleń, pracują w górach od wielu lat. Część z naszej załogi – ponad 15, zanim jeszcze rozpoczęli swoją drogę z Meroway. Nasi Przewodnicy przemierzyli tysiące kilometrów w górach, zaczynając od dzieciństwa kiedy to do szkoły chodzili niekiedy po kilka godzin dziennie. Część naszych Przewodników zdobyła wielokrotnie szczyty ośmiotysięczne.

Nasi Przewodnicy mówią w języku angielskim i znają wartości naszej firmy. Zależy im by nasi Goście byli bardzo zadowoleni oraz przede wszystkim – bezpieczni. Znają zasady udzielania pomocy i mają doświadczenie w organizacji ewakuacji gdy to potrzebne.

Nasi Przewodnicy w sezonie chodzą po górach a poza nim… spędzają czas w swoich rodzinnych domach, nierzadko – również w górach 🙂

Nasz zespół to również pracujący z nami Przewodnik miejski Tanka oraz Paulina, jedyna Polka w zespole, z którą macie najczęściej kontakt przed wyjazdem.

Wszyscy mamy wielkie serce do Meroway i za nadrzędny cel przyjmujemy zadowolenie i bezpieczeństwo naszych Gości.

Nima Sherpa

Właściciel i twórca Meroway Adventure, miłośnik gór. W sezonie w Nepalu, poza - od 2014 w Polsce, we Wrocławiu, gdzie poznaje polską kulturę i łamie język próbując nauczyć się polskiego. Licencjonowany przewodnik górski i wspinacz wysokościowy. 15- letnie doświadczenie górskie. Prowadzi trekkingi głównie w rejonie Annapurny, Everest, Langtang, Mustang, Dolpo oraz wyprawy na szczyty trekkingowe, jak Island, Lobuche czy Mera Peak. W wolnej chwili zabiera podróżnych do najlepszego lokalnego baru lassi. Miarą sukcesu jest dla niego zadowolony Klient, staje na rzęsach by tak właśnie było. Znajomość języków: angielski, hinduski, polski.

Paulina Franczak Sherpa

Office manager. Pasjonatka gór i podróży, absolwentka m.in. studiów kulturowych, a podyplomowo - psychologii biznesu, zarządzania projektami. Profesjonalny coach. Wspiera wszystkich członków Zespołu w lepszym zrozumieniu potrzeb klientów, w szczególności polskich podróżników i polskiej kultury. Najczęściej macie z nią kontakt przed swoją podróżą, kiedy z chęcią odpowiada na wszystkie pytania osób kontaktujących się z Meroway Adventure. Znajomość języków obcych: angielski.

Furdeni Sherpa

Najmłodszy w załodze, rocznik 1996. 8 lat doświadczenia górskiego. Rozpoczynał jako tragarz, od 4 lat pracuje jako licencjonowany przewodnik. Pomaga w pracy biurowej a w górach pracuje jako przewodnik lub asystent, jeśli jest to potrzebne. Do tej pory najbardziej poznał trasy do Bazy pod Everestem, Gokyo, Manaslu i Wokół Annapurny. Języki: nepalski, angielski i podstawowo koreański.

Dawa Gelzen Sherpa

Radosny i doświadczony. W zespole zdobył największą ilość gór wysokich, w tym pięć razy Mount Everest. Specjalizuje się głównie w wejściach na szczyty trekkingowe i ekspedycjach.

Sangyam Rumba

Rocznik 1995, licencjonowany przewodnik, miłośnik przyrody, profesjonalny fotograf. 8 lat doświadczenia jako przewodnik górski. Wielki miłośnik gór i ludzi. Posiada licencję przewodnika górskiego, ukończył zarówno kurs przewodnika jak i lidera wypraw, ale również przewodnika przyrodniczego. Ukończył kurs udzielania pierwszej pomocy oraz kurs wiedzy o buddyzmie, kontynuując akademicką przygodę z buddyzmem. Uwielbia prowadzić trekkingi, w szczególności w rejonie Everestu, Manaslu i Annapurny, podczas których dzieli się z podróżnymi swoją wiedzą o przyrodzie i buddyzmie. Znajomość języków: angielski, nepalski.

Purna Gurung

Purna jest przewodnikiem górskim z kilkuletnim doświadczeniem. Towarzyszy naszym Klientom głównie na trasach trekkingowych. Oprócz pracy przewodnika i wspinacza, jest również zapalonym biegaczem, biega również maratony górskie.

Tanka Raj Chising

Rocznik 1992. Licencjonowany przewodnik miejski specjalizujący się w odkrywaniu tajemnic doliny Katmandu i Pokhary. Miał przyjemność podzielić się swoją wiedzą z setkami podróżnych przybyłych do Nepalu. Jeśli w trakcie podróży z nami masz w planach poznawanie Katmandu, prawie na pewno zrobisz to z nim 🙂 Znajomość języków obcych: angielski, chiński, hinduski.

Chewang Sherpa

Rocznik 1996, asystent przewodnika, miłośnik przyrody, stały bywalec Lukli gdzie wie jak wygląda każdy dom 🙂 Specjalista od regionu Solokhumbu, gdzie zna każdy szlak. Wspiera prowadzenie grup od ponad 5 lat, wcześniej pracował jako tragarz. Znajomość języków obcych: angielski, hinduski.

Bezpieczeństwo

Podróż w najwyższe góry świata to niezwykłe doświadczenie i niesamowita przygoda. Dla nas jednak to również obowiązek dbania o bezpieczeństwo naszych Gości, które jest dla nas najwyższym priorytetem i które traktujemy z najwyższą powagą.

Z nami zawsze jesteś pod opieką doświadczonych, sprawdzonych, licencjonowanych przewodników górskich i wspinaczy, którzy znają i stosują zasady bezpiecznej turystyki. Wiedzą również jak postępować w sytuacjach kryzysowych, są przeszkoleni z zasad udzielania pomocy, mają doświadczenie w organizacji pomocy medycznej i ewakuacji i dołożą wszelkich starań, aby Twoja podróż była bezpieczna oraz by umiejętnie zarządzić ryzykiem i ewentualną sytuacją kryzysową.

Jesteśmy pełnoprawną organizacją zajmującą się organizowaniem turystyki w Nepalu, zarejestrowaną w TAAN (Trekking Agencies’ Association of Nepal), Nepal Tourism Board (nr licencji 1844/071) oraz w NMA (Nepal Mountaineering Association)

Jako pełnoprawny organizator trekkingów i wypraw wspinaczkowych na terenie Nepalu, posiadamy odpowiednie gwarancje i zabezpieczenia, które uczynią Twoją podróż w pełni bezpieczną.