Ekspedycje

Himlung Himal (7126 m)

Poziom trudności: zaawansowany

Wyżywienie: w cenie, jak stanowi program

Ilość dni: standardowy program wyprawy stanowi 30 dni, ale istnieje możliwość indywidualizacji

17.10.2024- 15.11.2024
kwiecień – maj
październik – listopad

Wycena indywidualna

Opis oferty

Himlung Himal, o wysokości 7126 m to przepiękna góra znajdująca się w regionie masywu Annapurny w Nepalu, w pobliżu granicy z Tybetem. Choć oferuje bardzo dobre warunki wspinaczkowe, jej popularność jest wciąż ograniczona, co stanowi doskonałą okazję dla tych wspinaczy, którzy szukają wspaniałego górskiego doświadczenia we wciąż dziewiczym, ale dostępnym terenie. Nie spotkacie tu tłumu alpinistów, co jest niewątpliwie urokiem tego miejsca, spotkacie za to wiele pięknych doświadczeń. Po raz pierwszy Himlung Himal została zdobyta dopiero w 1992r przez japoński zespół ekspedycyjny, który tym samym, po raz pierwszy, wyznaczył trasę na szczyt.

Wspinaczka na Himlung to doskonały krok pośredni pomiędzy zdobyciem pierwszego/pierwszych sześciotysięczników, na przykład szczytu Lobuche, Island czy Mera Peak, a zanim wkroczy się na ścieżkę szczytów wyższych i trudniejszych, w tym szczytów ośmiotysięcznych.

Zdobycie Himlung może być również niezależnym celem samym w sobie, bez planów pójścia wyżej/trudniej, sama bowiem góra oferuje mnóstwo ciekawych wrażeń i doświadczeń, a doświadczenie trekkingowe, które na nią prowadzi, w regionie  doliny Nar Phu i Manang jest prawdziwą podróżą do czasów, które, wydawać by się mogło minęły, przez niezwykłe tradycje, zwyczaje i kulturę mieszkającej tu ludności. Ten odizolowany, spokojny szczyt to idealne połączenie piękna, przygody i doświadczenia dla poczatkujących/ średnio doświadczonych ambitnych wspinaczy. To również szczyt zapewniający możliwość zjazdu na nartach, więc jeśli taka wyprawa Cię interesuje, zapraszamy!

Samo wejście na górę nie jest wymagające technicznie, porównując do innych szczytów siedmio-tysięcznych, można powiedzieć, że jest relatywnie łatwe. Oczywiście nie należy bagatelizować trudności, wyprawa wymaga odpowiedniego przygotowania, ostrożności i dobrych decyzji podejmowanych w jej trakcie.

Standardowo, zakładamy w trakcie podejścia 3 obozy. Bazowy na wysokości 4925m, camp 1 na wysokości 5435m (mniej więcej wysokość Bazy pod Everestem), camp 2 na wyskości 5800m  i ostatni, obóz 3, na wysokości 6210m. Podchodzimy, jak na każdej dużej górze ostrożnie, omijamy szczeliny, pokonujemy strome grzbiety i zbocza, zdobywamy szczyt a następnie szczęśliwie schodzimy w dół, do obozu bazowego.

Najlepszą porą roku na wyprawę na Himlung Himal jest okres później wiosny, tj. kwiecień – maj oraz okres jesieni, dokładniej październik-listopad. W tym terminie statystycznie wiatry nie są duże, jest słonecznie, temperatury są relatywnie łagodne, a szlak trekkingowy oferuje bujną zieleń, możliwość podziwiania pięknych górskich rzek i strumieni, w otoczeniu kojących dźwięków ptaków, zwierząt i oszałamiającego piękna otaczających szczytów.

Szczyt Himlung Himal (7126 m)

Program

Dzień 1 – Witamy w Nepalu
Dzień 2 – Przygotowanie do górskiej przygody, briefing, zakupy górskie w miarę potrzeb.
Dzień 3 – Podróż do Besishahar. Około 7 godzin, nocleg.
Dzień 4 –Podróż do Koto (2600m). Około 6 godzin.
Dzień 5 – Odpoczynek i aktywna aklimatyzacja w okolicy Koto.
Dzień 6 – Trekking z Koto do Meta (3200 m)
Dzień 7 – Trek z Meta do Phu-Gaon (4400m).
Dzień 8 – Odpoczynek i aklimatyzacja w Phu-Gaon.
Dzień 9 – Trek z Phu Gaon do Obozu Bazowego Himlung (4850m). Nocleg w obozowisku).
Dzień 10-22 Czas przygotowania do wejścia, aklimatyzacja, atak szczytowy na Hiimlung (7126 m)! Powrót do Bazy.
Dzień 23 – Pakowanie, przygotowanie do drogi powrotnej.
Dzień 24 – Trekking z obozu bazowego do Phu Gaon, nocleg w schronisku.
Dzień 25 – Trek z Phu-Gaon do Meta.
Dzień 26 – Trek z Meta do Koto.
Dzień 27 – Podróż jeepem z Koto do Besisahar.
Dzień 28 – Podróż z Besisahar do Katmandu, transfer do hotelu, odpoczynek.
Dzień29 – Odpoczynek i relaks. Wieczorna kolacja pożegnalna i uroczyste podsumowanie wyprawy.
Dzień 30 – Wylot z Nepalu.

Cena

Cena nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Oferta została tak przygotowana aby zapewnić możliwie kompleksowe świadczenia, tworzyliśmy ją na podstawie naszych doświadczeń i preferencji dotychczasowych Klientów oraz konsultując z zaufanymi partnerami górskimi.

Cena zawiera

Cena nie zawiera

Nasze zdjęcia z podróży tą trasą.

Masz inne potrzeby?

W przedstawionych propozycjach nie ma tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami i pozwól ułożyć dla Ciebie Twoją idealną drogę.

Oprócz propozycji przedstawionych na stronie mamy w sobie ogromną otwartość na tworzenie programów indywidualnych dopasowanych do potrzeb konkretnej osoby, czy grupy osób. Nasi Goście chętnie korzystają również z tej możliwości. 

Zapraszamy!

Napisz do nas