Trekking

Baza pod Everestem przez jeziora Gokyo i przełęcz Cho La

Trekking do Bazy pod Everestem przez jeziora Gokyo to jedna z ulubionych tras podróżnych z całego świata. Nie bez przyczyny, jest wyjątkowo piękna. Program ten jest wydłużoną wersją tradycyjnego Trekkingu do Bazy pod Everestem i polecamy go każdemu, kto może spędzić w Nepalu kilka dni więcej niż potrzebne dla podstawowej wersji trekkingu. Naprawdę warto!

 

16.03. - 05.04.2024
14.04. - 04.05.2024
24.04. - 14.05.2024
13.10. - 02.11.2024
10.11. - 30.11.2024

2090USD

Everest

Opis oferty

Ten wyjątkowy trekking do jezior Gokyo i bazy pod Everestem to wspaniała przygoda dla każdego miłośnika gór szukającego magii Himalajskich szczytów i dobrej górskiej wędrówki. Udamy się do bazy pod największą górą świata, zwiedzimy piękną dolinę Gokyo z wyjątkowymi kobaltowymi jeziorami, wejdziemy na jeden z najpiękniejszych punktów widokowych na świecie- Gokyo Ri. Na szczyt wejdziemy przed wschodem słońca by już z wierzchołka oglądać niesamowitą panoramę Himalajów, w tym m.in. Everest, Lhotse, Makalu i Cho Oyu – aż cztery szczyty ośmiotysięczne. Herbata w takich warunkach smakuje naprawdę wybornie!

Opuszczając Gokyo, ruszymy w kierunku przełęczy Cho La Pass (5420m), a po jej przekroczeniu, udamy się w kierunku bazy pod najwyższą górą świata!  W trakcie naszego trekkingu, dotrzemy również na kolejny niezwykły punkt widokowy Kala Patthar (5545m), który sprawi, że nasze serca zabiją mocniej nie tylko z wysiłku. Wielu podróżnych rezygnuje z tego punktu nie ufając, że zobaczy coś ekstra, a szkoda! To jedno z najpiękniejszych widokowo dostępnych na trasie trekkingu miejsce w Himalajach.

Poznamy wiele zabytków regionu, będziemy podziwiać majestatyczne strzeliste góry, wioski przyjaznych Sherpów, w tym ich stolicę – Namche Bazaar, zobaczymy tysiące flag modlitewnych, odwiedzimy buddyjski klasztor na naszym szlaku oraz wiele, wiele więcej. Spróbujemy oczywiście lokalnych smakołyków i kuchni regionu, poznamy panujące w tym regionie zwyczaje. Gokyo, ukryta dolina z przepięknymi kobaltowymi jeziorami u stóp Himalajów ma swoją własną reputację wśród odważnych turystów. Wielu wędrowców jest zdania, że zwiedzanie rejonu Everestu i bazy pod tą najwyższą górą świata, staje się kompletne dopiero, gdy jest połączone ze zwiedzaniem majestatycznej doliny Gokyo i przełęczy Cho La. 

Trekking do bazy pod Everestem poprzez jeziora Gokyo wymaga przygotowania. Będzie odpowiedni dla sprawnych fizycznie i doświadczonych podróżnych, którzy lubią górskie wyzwania. Zapraszamy do tej przygody wędrowców, którzy są w stanie chodzić co najmniej 6-7 godzin dziennie, z lekkim plecakiem i mają zapał aby sprostać ewentualnym trudnościom. Szlak nie jest trudny technicznie, ale przebywać będziemy na dużych wysokościach, dobra kondycja jest niezbędna, pomoże ona w aklimatyzacji, choć oczywiście nie jest to jedyny warunek poprawnego przystosowania do wysokości! Będziemy wędrować sprawdzonym przez nas wielokrotnie programem, optymalnym i dbającym o Twój komfort i bezpieczeństwo.


Oczywiście, w trakcie podróży poznasz również Katmandu – niesamowitą stolicę Nepalu, wraz z jej najsłynniejszymi atrakcjami: imponującą, hinduistyczną świątynia Pashupatinath, sanktuarium Boudhanath czy też centralnym placem królewskim, Durbar Square. Wszystkie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będziesz miał również czas na relaks w turystycznej dzielnicy miasta – Thamelu, gdzie spacerując w gąszczu uliczek, wśród setek straganów, sklepików i kafejek, szybko poczujesz unikalny klimat tego regionu i prawdziwą życzliwość jego mieszkańców wobec przybyszów.

Zapraszamy do tej niezwykłej przygody!

Meroway - Wybierz Twoją drogę podróży | Trekking Nepal
Schodząc z Gokyo Ri, jeziora Gokyo.
Meroway - Wybierz Twoją drogę podróży | Trekking Nepal
W kierunku Bazy pod Everestem.
Okolice przełęczy Cho La Pass.

Wybierając wędrówkę trekkingową z nami, masz gwarancję zaopiekowania przez lokalnych nepalskich przewodników górskich będących członkami naszego zespołu. Nasi przewodnicy urodzili i wychowali się w górach, często poza sezonem nadal w nich mieszkają. Każdy z naszych przewodników posiada licencję przewodnika górskiego lub lidera wypraw trekkingowych, każdy z nich mówi w języku angielskim. Część naszych Przewodników wielokrotnie wchodziła na szczyty ośmiotysięczne.

Nasz nepalski zespół najlepiej zna kulturę swojego kraju i pokaże Ci jaka naprawdę jest. Nepalczycy mają dostęp do miejsc i informacji niedostępnych dla osób spoza Nepalu, chętnie się z Tobą nimi podzielą. Pokażą Ci to, czego nie spotkasz na komercyjnych wyprawach. Bardzo dbamy o element lokalności i unikatowości w naszych podróżach.

Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo. W sytuacji zagrożenia, natychmiast organizujemy pomoc, wzywamy helikopter czy pomoc medyczną. Znając zawiłości nepalskiej biurokracji, wiemy jak działać skutecznie i jak uzyskać pomoc bez zwłoki. Mamy w tym duże doświadczenie.

Ponieważ jesteśmy agencją nepalską i nie korzystamy z polskich Przewodników oraz jesteśmy mistrzami w negocjacjach – dajemy Ci najlepszą jakość i największy zakres usług w proponowanej cenie.

Nasze grupy trekkingowe nie przekraczają 12 osób!

Program

Cena

2090 USD

Cena nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Oferta została tak przygotowana aby zapewnić kompleksowe świadczenia, tworzyliśmy ją na podstawie naszych doświadczeń i preferencji dotychczasowych Klientów. Prosimy zapoznać się ze szczegółami oferty niżej.

Istnieje możliwość zrezygnowania z wyżywienia w ramach świadczeń i opłacanie wyżywienia samodzielnie. Wówczas koszt wyprawy jest niższy o około 250 -300 USD. Prosimy o informację w tej sprawie przy rezerwacji.

Cena zawiera

Cena nie zawiera

Galeria wybranych naszych zdjęć z tej trasy

Jeśli nadal się wahasz, zapraszamy do przeczytania kilku opinii naszych Klientów. Więcej opinii dostępna jest na naszym profilu na Facebook oraz w Google. Dziękujemy 🙂

Masz inne potrzeby?

W przedstawionych propozycjach nie ma tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami i pozwól ułożyć dla Ciebie Twoją idealną drogę.

Oprócz propozycji przedstawionych na stronie mamy w sobie ogromną otwartość na tworzenie programów indywidualnych dopasowanych do potrzeb konkretnej osoby, czy grupy osób. Nasi Goście chętnie korzystają również z tej możliwości. 

Zapraszamy!

Napisz do nas