Przewodnik obowiązkowy dla każdego. Nepal wprowadza nowe zasady.

Przewodnik-w-Nepalu-niezbedny

Cześć, dzisiaj przychodzimy z wiadomością, która rozgrzała emocje bardzo wielu osób, zwłaszcza tych, którzy wybierają się do Nepalu wkrótce i planowali podróż spędzić bez nepalskiego przewodnika.

Od kilku dni w Internecie było już głośno, pojawiły się informacje, że Nepal planuje zmianę przepisów planując wprowadzić obowiązek korzystania z Nepalskiego przewodnika na każdej trasie trekkingowej, precyzyjniej, na wszystkich obszarach chronionych. Była mowa również o tym, że karta TIMS może być wydana tylko przy udziale nepalskiej agencji górskiej.

Wczoraj finalnie został opublikowany oficjalny komunikat Nepal Tourism Board poświadczający te zmiany.

Wśród turystów zawrzało.

Jedni zgadzają się z tą zmianą, rozumiejąc argumentację nepalskich władz i wspierając ją, inni – wręcz przeciwnie. Rozumiemy każdą ze stron, tutaj nie będziemy rozpisywać się na temat naszego stanowiska.

Ważne fakty:

Każdy wybierający się na trekking w obszarze chronionym w Nepalu (większość popularnych tras trekkingowych), musi korzystać z usług licencjonowanego przewodnika nepalskiego.

Karta TIMS (Trekkers’ Information Management Systems) jest niezbędna i może być wydana tylko przy udziale legalnie działającej i zarejestrowanej w Nepalu agencji górskiej.

Jeśli pojawi się więcej informacji, damy znać.

Tymczasem, przypominamy, że od zawsze świadczymy możliwość elastycznego wyboru usług Meroway. Jedną z nich jest możliwość wynajęcia Przewodnika. Więcej znajdziecie w dedykowanej zakładce.

Tymczasem publikujemy oficjalny komunikat prasowy w sprawie obowiązkowości korzystania z nepalskiego przewodnika oraz gdzie znajdziecie informację o karcie TIMS.