Wyjatkowa oferta!

Trekking

Wokół Annapurny i magiczne królestwo Mustang

Miło nam przedstawić wyjątkową propozycję, której nie znajdziecie nigdzie indziej!

Unikalny trekking będący połączeniem przygody Wokół Annapurny – przez niektórych uważanej za najpiękniejszą trasę  trekkingową świata z magią tajemniczego i magicznego królestwa Mustang!

Jest to nasza odpowiedź zarówno na zgłaszane życzenia i sugestie, ale również własna inicjatywa by przedstawić program, który według nas obfituje w ogromną mnogość tego co najpiękniejsze w Nepalu i Himalajach. Program, który jest propozycją naprawdę wyjątkową i przepiękną.

Unikalne połączenie niezwykłej trasy trekkingowej z obfitością kultury i tradycji – tybetańskiej, buddyjskiej i nepalskiej.

Podróż, którą zapamiętuje się na całe życie!

Serdecznie zapraszamy na tę niezwykłą przygodę!

13.10.2024- 01.11.2024

2780 USD

Annapurna

Opis oferty

To unikalne połączenie dwóch przygód trekkingowych – Trekkingu Wokół Annapurny, bardzo docenianego i popularnego himalajskiego szlaku oraz trekkingu w rejonie Mustang, zabierze Was w przygodę, którą zapamiętuje się na całe życie.

Przygodę rozpoczniemy od trekkingu wokół królestwa dziesiątej pod względem wysokości góry świata, Annapurny. 
Będziemy przemierzać zróżnicowaną geograficznie i kulturowo przestrzeń, zaczynając od 800 m n.p.m. aż po niebagatelne 5416 m n.p.m., czyli przełęcz Cho La Pass.

Następnie, przygodę połączymy z poznawaniem zakazanego królestwa Mustang. Będziesz przemierzać skaliste, strome szlaki oraz podziwiać panoramiczne widoki Nilgiri, Annapurny, Dhaulagiri i innych okolicznych Himalajskich szczytów. Trasa prowadzi przez górskie szczyty, lodowce i malownicze doliny. Region ten, który od tysięcy lat był w izolacji, zachował naprawdę szczególną kulturę, styl życia, zachowując praktycznie bez zmian dziedzictwo sprzed wieków. Domy w królestwie Mustang są w większości wykonane z kamienia i cegieł mułowych, wysuszonych słońcem. Z pewnością docenisz architekturę murów miejskich i czteropiętrowego pałacu w Lo-Manthang, które są jednymi z najpiękniejszych zabytków w regionie. Mustang to miejsce, gdzie ludzie zachowali odwieczne tradycje i reguły życia, także rodzinnego. Niektóre – dość kontrowersyjne, jak chociażby praktykowanie poliandrii (wszyscy bracia w rodzinie są mężem jednej kobiety).
Region Mustang znany jest jako Ostatnie Zakazane Królestwo; obszar ten był zamknięty dla obcokrajowców aż do października 1991. W Mustangu ludzie nazywają siebie Lobas, posiadają własnego króla, Jigme Palbar Bista. Gdy w 2007 roku Nepal został ogłoszony republiką, rząd odebrał mu oficjalnie ten tytuł. Jednak mieszkańcy Zakazanego Królestwa nadal go szanują i traktują jako swojego przywódcę. Bista udziela również na życzenie gościny. Wejście do Królestwa Mustang jest kontrolowane i wymaga specjalnego zezwolenia. W ten sposób mieszkańcy starają się chronić swoją tradycję od wpływów zewnętrznych i dbają o równowagę środowiska. Droga w tym  rejonie jest rozbudowywana i za kilka lat należy, niestety spodziewać się, że wiele uroków i tradycji tego miejsca nie będzie już dostępnych. Jest to więc idealny moment by jeszcze poznać kulturę i tradycję w możliwie nietkniętym zachodnią cywilizacją wydaniu.
W trakcie podróży, będzie oczywiście też czas na poznanie niezwykłej stolicy Nepalu – Katmandu, założonej w 723 roku, z licznymi jej zabytkami, wpisanymi na listę dziedzictwa narodowego UNESCO. Zwiedzisz hinduistyczną świątynię Pashupatinath, gdzie będziesz miał szansę oglądać obrządek pochówku zmarłych, jak również buddyjskie sanktuarium Boudhanath czy Durbar Square – dumę mieszkańców stolicy.


Początkowo nasz trekking nie będzie zbyt intensywny; to raczej energiczny spacer w otoczeniu tarasowych pól ryżowych, lasów, przyjemnych wsi nepalskich i ich serdecznych mieszkańców. Po jakimś czasie zawędrujemy w coraz wyższe regiony górskie, z ostrzejszym klimatem, gdzie niemal czuć oddech himalajskich szczytów, ich odwieczną potęgę. Część regionu Mustang nie jest mocno wymagająca fizycznie, należy być jednak przygotowanym na wędrowanie w rejonach pustynnych, suchych i wietrznych.

Przedstawiona wyprawa będzie odpowiednia dla każdego przygotowanego podróżnego, trasa nie ma trudności technicznych. Należy zadbać o dobrą kondycję fizyczną, dobre nastawienie i można ruszać!

Droga pomiędzy Manang a jeziorem Tilicho, trasa trekkingu Wokół Annapurny.
Na szlaku Wokół Annapurny, droga do Phedi.
Na szlaku Mustang

Wybierając wędrówkę trekkingową z nami, masz gwarancję zaopiekowania przez lokalnych nepalskich przewodników górskich będących członkami naszego zespołu. Nasi przewodnicy urodzili i wychowali się w górach, często poza sezonem nadal w nich mieszkają. Każdy z naszych przewodników posiada licencję przewodnika górskiego lub lidera wypraw trekkingowych, każdy z nich mówi w języku angielskim. Część naszych Przewodników wielokrotnie wchodziła na szczyty ośmiotysięczne.

Nasz nepalski zespół najlepiej zna kulturę swojego kraju i pokaże Ci jaka naprawdę jest. Nepalczycy mają dostęp do miejsc i informacji niedostępnych dla osób spoza Nepalu, chętnie się z Tobą nimi podzielą. Pokażą Ci to, czego nie spotkasz na komercyjnych wyprawach. Bardzo dbamy o element lokalności i unikatowości w naszych podróżach.

Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo. W sytuacji zagrożenia, natychmiast organizujemy pomoc, wzywamy helikopter czy pomoc medyczną. Znając zawiłości nepalskiej biurokracji, wiemy jak działać skutecznie i jak uzyskać pomoc bez zwłoki. Mamy w tym duże doświadczenie.

Ponieważ jesteśmy agencją nepalską i nie korzystamy z polskich Przewodników oraz jesteśmy mistrzami w negocjacjach – dajemy Ci najlepszą jakość i największy zakres usług w proponowanej cenie.

Nasze grupy trekkingowe nie przekraczają 12 osób!

Program

Cena

Cena nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Oferta została tak przygotowana aby zapewnić kompleksowe świadczenia, tworzyliśmy ją na podstawie naszych doświadczeń i preferencji dotychczasowych Klientów. Prosimy zapoznać się ze szczegółami oferty niżej.

Istnieje możliwość zrezygnowania z wyżywienia w ramach świadczeń i opłacanie wyżywienia samodzielnie. Wówczas koszt wyprawy jest niższy o około 250 -300 USD. Prosimy o informację w tej sprawie przy rezerwacji.

Cena zawiera

Cena nie zawiera

Galeria naszych wybranych zdjęć z tej trasy:

Jeśli nadal się wahasz, zapraszamy do przeczytania kilku opinii naszych Klientów. Więcej opinii dostępna jest na naszym profilu na Facebook oraz w Google. Dziękujemy 🙂

Masz inne potrzeby?

W przedstawionych propozycjach nie ma tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami i pozwól ułożyć dla Ciebie Twoją idealną drogę.

Oprócz propozycji przedstawionych na stronie mamy w sobie ogromną otwartość na tworzenie programów indywidualnych dopasowanych do potrzeb konkretnej osoby, czy grupy osób. Nasi Goście chętnie korzystają również z tej możliwości. 

Zapraszamy!

Napisz do nas