Trekking

Baza pod Ama Dablam - w królestwie Everestu

Szukasz przygody w rejonie Everestu, chcesz zobaczyć z bliska najwyższą górę świata, poczuć ducha himalajskich zdobywców, poznać niezwykłą kulturę Szerpów oraz piękno Parku Krajobrazowego Sagarmatha? To przygoda, która Ci to zapewni!

Program tego trekkingu to jednocześnie przygoda dla osób, które nie chcą lub nie mogą spędzić w górach/na podróży ponad 2 tygodnie albo/również takich, którzy nie chcą od razu wędrować na ponad 5000 m.

 

Ten trekking to idealny balans pomiędzy doświadczeniem górskim a możliwościami i planami wielu podróżnych. Zapraszamy!

Program został tak przygotowany by zapewnić optymalną aklimatyzację i skorzystać z himalajskiej wędrówki jak najlepiej.

Zapraszamy!

 

30.10. - 10.11.2024

1450 USD

Annapurna

Opis oferty

Pobyt w regionie Everestu sprawi, że życie, pasja i doświadczenia światowej sławy wspinaczy i Szerpów staną się i Twoim udziałem.
Podczas tej podróży poznasz piękny Park Narodowy Sagarmatha, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, park będący domem dla różnorodnej flory i fauny Himalajów. Z bliska przyjrzysz się najwyżej na świecie położonym klasztorom buddyjskim, znanej stolicy Sherpów – Namche Bazaar, zobaczysz najwyższą z gór – Everest i  dotrzesz do bazy jednej z najpiękniejszych gór świata – Ama Dablam. Baza pod tą górą, znajdująca się na wysokości 4600m to wspaniałe miejsce z którego można podziwiać ten niezwykły szczyt. Budzący grozę, ale jednocześnie fascynację. To cel życiowy niejednego wspinacza.

W trakcie tej podróży zapewnimy Ci nocleg w bazie, co umożliwi jeszcze lepsze poznanie i doświadczenie tego, jak wygląda ten wysokogórski, wspinaczkowy świat. W bazie będziemy bowiem podczas sezonu wspinaczkowego, co umożliwi Ci obserwację śmiałków planujących wejście na tą górę, jak również obcowanie ze światowej sławy himalaistami.

Program ten został przygotowany szczególnie dla osób, które chcą poznać skarby szlaku okolic Everestu, ale niekoniecznie chcą lub mogą pozwolić sobie na dłuższą przygodę lub niekoniecznie chcą/mogą przekraczać wysokość 5000m. W tym programie zapewniamy wędrówkę do wysokości 4600m – bazy pod Ama Dablam, co umożliwia wspaniałe wysokogórskie doznania a jednocześnie, jest bezpieczne szczególnie dla osób nie mających doświadczenia z dużą wysokością.

Oczywiście, w trakcie podróży poznasz również Katmandu – niesamowitą stolicę Nepalu, wraz z jej najsłynniejszymi atrakcjami: imponującą, hinduistyczną świątynia Pashupatinath, sanktuarium Boudhanath czy też centralnym placem królewskim, Durbar Square. Wszystkie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będziesz miał również czas na relaks w turystycznej dzielnicy miasta – Thamelu, gdzie spacerując w gąszczu uliczek, wśród setek straganów, sklepików i kafejek, szybko poczujesz unikalny klimat tego regionu i prawdziwą życzliwość jego mieszkańców wobec przybyszów.

Program powstał na podstawie wieloletniego doświadczenia członków naszego zespołu. 

Program ten przeznaczony jest dla początkujących wędrowców, którzy są w dobrym zdrowiu i posiadają dobrą sprawność fizyczną.  Jeśli chcesz zaś doświadczyć większego wyzwania i podążać bardziej nieutartym szlakiem, zapraszamy Cię do rozważenia przygody Trekking do bazy pod Everestem poprzez jeziora Gokyo, a poszukiwaczom jeszcze ambitniejszych tras polecamy rozważyć Trekking poprzez 3 przełęcze

Wybierając wędrówkę trekkingową z nami, masz gwarancję zaopiekowania przez lokalnych nepalskich przewodników górskich będących członkami naszego zespołu. Nasi przewodnicy urodzili i wychowali się w górach, często poza sezonem nadal w nich mieszkają. Każdy z naszych przewodników posiada licencję przewodnika górskiego lub lidera wypraw trekkingowych, każdy z nich mówi w języku angielskim. Część naszych Przewodników wielokrotnie wchodziła na szczyty ośmiotysięczne.

Nasz nepalski zespół najlepiej zna kulturę swojego kraju i pokaże Ci jaka naprawdę jest. Nepalczycy mają dostęp do miejsc i informacji niedostępnych dla osób spoza Nepalu, chętnie się z Tobą nimi podzielą. Pokażą Ci to, czego nie spotkasz na komercyjnych wyprawach. Bardzo dbamy o element lokalności i unikatowości w naszych podróżach.

Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo. W sytuacji zagrożenia, natychmiast organizujemy pomoc, wzywamy helikopter czy pomoc medyczną. Znając zawiłości nepalskiej biurokracji, wiemy jak działać skutecznie i jak uzyskać pomoc bez zwłoki. Mamy w tym duże doświadczenie.

Ponieważ jesteśmy agencją nepalską i nie korzystamy z polskich Przewodników oraz jesteśmy mistrzami w negocjacjach – dajemy Ci najlepszą jakość i największy zakres usług w proponowanej cenie.

Nasze grupy trekkingowe nie przekraczają 12 osób!

Program

Cena

1450 USD

Cena nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Oferta została tak przygotowana aby zapewnić kompleksowe świadczenia, tworzyliśmy ją na podstawie naszych doświadczeń i preferencji dotychczasowych Klientów. Prosimy zapoznać się ze szczegółami oferty niżej.

Istnieje możliwość zrezygnowania z wyżywienia w ramach świadczeń i opłacanie wyżywienia samodzielnie. Wówczas koszt wyprawy jest niższy o około 250 USD. Prosimy o informację w tej sprawie przy rezerwacji.

Cena zawiera

Cena nie zawiera

Nasze zdjęcia z podróży tą trasą.

Jeśli nadal się wahasz, zapraszamy do przeczytania kilku opinii naszych Klientów. Więcej opinii dostępna jest na naszym profilu na Facebook oraz w Google. Dziękujemy 🙂

Masz inne potrzeby?

W przedstawionych propozycjach nie ma tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami i pozwól ułożyć dla Ciebie Twoją idealną drogę.

Oprócz propozycji przedstawionych na stronie mamy w sobie ogromną otwartość na tworzenie programów indywidualnych dopasowanych do potrzeb konkretnej osoby, czy grupy osób. Nasi Goście chętnie korzystają również z tej możliwości. 

Zapraszamy!

Napisz do nas