Trekking

Tajemnicza Dolina
Nar-Phu

Szukasz trekkingu gdzie otoczenie jest wciąż naturalne i nietknięte rękoma zachodniej cywilizacji? Terenu o niesamowitych tradycjach i podróży do świata, którego wydawać by się mogło już nie ma? Szukasz szlaku, gdzie podróżni przybywają tylko czasami a lokalna ludność wciąż żyje według swoich dawnych wierzeń, tradycji zgodnie z dobowym cyklem życia z dala od osiągnięć zachodniej cywilizacji? Szukasz również przepięknej scenerii ze skalnymi formacjami, buddyjskimi gompami gdzie wszędzie czuć dotyk tybetańskiej kultury? Jeśli tak – wybierz trek Nar-phu, idealna przygoda dla osób, które szukają magii i oddechu, odpoczynku, chociaż na chwilę od świata, który znamy. Delektuj się bardzo unikalnymi tradycjami i przepiękną przyrodą gór, lasów i przełęczy.

Zapraszamy!

 

02.11. - 16.11.2024

2190 USD

Annapurna

Opis oferty

Nar-phu to teren w Nepalu wciąż mało poznany, bardzo strzeżony i do 2003 roku niedostępny dla osób spoza Nepalu. Dopiero bowiem 20 lat temu, został otworzony dla podróżnych spoza Nepalu a wejścia na te tereny są wciąż ściśle kontrolowane i wymagają specjalnego pozwolenia. Ma to swoje uzasadnienie – region ten strzeże swoich tradycji i kultury a jego mieszkańcy bardzo dbają by zachodnia cywilizacja nie zmieniła go w  tempie, w jakim dzieje się to w wielu innych częściach świat, również w Nepalu. Dzisiaj tej przygody, w niezwykłym Nar-Phu możesz doświadczyć i Ty, zobaczyć tym samym kawałek świata, którego wydawać by się mogło – już po prostu nie ma…

Podczas tej podróży doświadczysz magii gór, himalajskich olbrzymów. Docenisz malowniczy widok Annapurny II, Gangapurny, zobaczysz Himlung Himal i Tiilicho Peak. Poznasz niezwykłą część płaskowyżu tybetańskiego, w tym oczywiście doświadczysz kontaktu z niezwykłą tybetańską kulturą. Na szlaku miniesz mnóstwo skał modlitewnych i buddyjskich klasztorów, z których wiele, odwiedzimy podczas naszej wędrówki.

Na szlaku będzie towarzyszyła Ci szansa spotkania wielu gatunków małp, jeleni piżmowych, niebieskich owiec, a nawet – lamparta śnieżnego. Doznasz niesamowitej gościnności mieszkańców tego regionu, wejdziesz na wysokogórską przełęcz, Kang-La na wysokości 5320m!

Zobaczysz mnóstwo niesamowitych formacji skalnych, stada jaków, buddyjskich gomp, kanionów i bardzo tradycyjnych, starych osad mieszkalnych, których mieszkańcy żyją, jakby świat się zatrzymał dziesiątki lat temu.

Oczywiście, w trakcie podróży poznasz również przepiękną Pokharę, będącą miejscem wypoczynku po górskich wędrówkach, w której odwiedzimy wiele interesujących miejsc, w tym słynną Stupę Pokoju i Muzem Górskie. Poznasz również niesamowite Katmandu – wyjątkową stolicę Nepalu, wraz z jej najsłynniejszymi atrakcjami: imponującą, hinduistyczną świątynia Pashupatinath, sanktuarium Boudhanath czy też centralnym placem królewskim, Durbar Square. Wszystkie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będziesz miał również czas na relaks w turystycznej dzielnicy miasta – Thamelu, gdzie spacerując w gąszczu uliczek, wśród setek straganów, sklepików i kafejek, szybko poczujesz unikalny klimat tego regionu i prawdziwą życzliwość jego mieszkańców wobec przybyszów.

Program powstał na podstawie wieloletniego doświadczenia członków naszego zespołu. Jest optymalny aklimatyzacyjnie, ale również nie za długi, co jest ważne dla osób nie mogących sobie pozwolić na bardzo długi urlop. Cena tej podróży jest nieznacznie wyższa niż wielu innych treków, ze względu na konieczność zakupu specjalnego pozwolenia na teren Nar-Phu. 

Program ten przeznaczony jest dla początkujących wędrowców, którzy są w dobrym zdrowiu i posiadają dobrą sprawność fizyczną.  

Zapraszamy!

Wybierając wędrówkę trekkingową z nami, masz gwarancję zaopiekowania przez lokalnych nepalskich przewodników górskich będących członkami naszego zespołu. Nasi przewodnicy urodzili i wychowali się w górach, często poza sezonem nadal w nich mieszkają. Każdy z naszych przewodników posiada licencję przewodnika górskiego lub lidera wypraw trekkingowych, każdy z nich mówi w języku angielskim. Część naszych Przewodników wielokrotnie wchodziła na szczyty ośmiotysięczne.

Nasz nepalski zespół najlepiej zna kulturę swojego kraju i pokaże Ci jaka naprawdę jest. Nepalczycy mają dostęp do miejsc i informacji niedostępnych dla osób spoza Nepalu, chętnie się z Tobą nimi podzielą. Pokażą Ci to, czego nie spotkasz na komercyjnych wyprawach. Bardzo dbamy o element lokalności i unikatowości w naszych podróżach.

Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo. W sytuacji zagrożenia, natychmiast organizujemy pomoc, wzywamy helikopter czy pomoc medyczną. Znając zawiłości nepalskiej biurokracji, wiemy jak działać skutecznie i jak uzyskać pomoc bez zwłoki. Mamy w tym duże doświadczenie.

Ponieważ jesteśmy agencją nepalską i nie korzystamy z polskich Przewodników oraz jesteśmy mistrzami w negocjacjach – dajemy Ci najlepszą jakość i największy zakres usług w proponowanej cenie.

Nasze grupy trekkingowe nie przekraczają 12 osób!

Program

Cena

2190 USD

Cena nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Oferta została tak przygotowana aby zapewnić kompleksowe świadczenia, tworzyliśmy ją na podstawie naszych doświadczeń i preferencji dotychczasowych Klientów. Prosimy zapoznać się ze szczegółami oferty niżej.

Istnieje możliwość zrezygnowania z wyżywienia w ramach świadczeń i opłacanie wyżywienia samodzielnie. Wówczas koszt wyprawy jest niższy o około 250 -300 USD. Prosimy o informację w tej sprawie przy rezerwacji.

Cena zawiera

Cena nie zawiera

Nasze zdjęcia z podróży tą trasą.

Jeśli nadal się wahasz, zapraszamy do przeczytania kilku opinii naszych Klientów. Więcej opinii dostępna jest na naszym profilu na Facebook oraz w Google. Dziękujemy 🙂

Masz inne potrzeby?

W przedstawionych propozycjach nie ma tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami i pozwól ułożyć dla Ciebie Twoją idealną drogę.

Oprócz propozycji przedstawionych na stronie mamy w sobie ogromną otwartość na tworzenie programów indywidualnych dopasowanych do potrzeb konkretnej osoby, czy grupy osób. Nasi Goście chętnie korzystają również z tej możliwości. 

Zapraszamy!

Napisz do nas