Trekking

Trekking Wokół Manaslu

Trekking Manaslu to przepiękna przygoda w obszarze wciąż dość dziewiczym i niezwykle pięknym. Według wielu, trekking Manaslu jest obecnie numerem 1 pośród wszystkich tras trekkingowych w Nepalu. Trek ten dookoła Manaslu, jest jednym z mniej zatłoczonych trekkingów, co czyni go bardziej ekskluzywnym i wyjątkowym. Odwiedzimy bazę pod Manaslu, zdobędziemy przełęcz Larkya La, poznamy bogatą tybetańską kulturę, zobaczymy wiele klasztorów buddyjskich i na pewno – wyjątkowe tradycyjne osady ludności żyjącej na tych obszarach.

01.04.2023 - 16.04.2023
11.11.2023 - 26.11.2023

1690 USD

Manaslu

Opis oferty

Trekking ten to najlepszy sposób na posmakowanie prawdziwej przygody Himalajów. Annapurna na zachodzie i Ganesh Himal na wschodzie i oczywiście gwóźdź programu – Manaslu, ósma najwyższa góra na świecie. Wciąż niewielu podróżnych odwiedza ten region choć trek zyskuje na popularności każdego roku. Idealny moment na poznanie! 

Szlak wokół Manaslu to wyjątkowy szlak trekkingowy w Nepalu. Niektórzy twierdzą, że aktualnie jest to najlepsza możliwa wędrówka spośród wszystkich trekkingów  w Nepalu! Trekking ten jest aktualnie ogromną konkurencją dla Trekkingu Wokół Annapurny, który ze względu na rozbudowę drogi, stracił wiele swojego wcześniejszego uroku.

Decydując się na trek Wokół Manaslu, wkroczysz na prawdziwie dziewicze terytorium, gdzie wciąż dociera relatywnie nieduża liczba turystów. Manaslu jest znana jako góra duchów, przez wielu – uważana jest za świętą. Rdzenni mieszkańcy tego regionu wierzą, że na szczycie mieszka bóstwo i zarówno górze, jak i przebywającemu na niej bóstwu, należy się ogromny szacunek.

 

Trekking ten to dzika przyroda, ośnieżone himalajskie szczyty i jeziora lodowcowe. Podczas tego trekkingu poznasz niezwykłych mieszkańców regionu, bardzo bogatą kulturę buddyjską, ale również tybetańską! Wejdziesz na przełęcz Larkya La Pass, odwiedzi bazę pod 8-smą największą górą świata i jeśli tylko będziesz mieć ochotę – zobaczysz niezwykłe jezioro lodowcowe Birenda.

 

Perełka wśród całej himalajskiej oferty.

Trek będzie odpowiedni dla dobrze przygotowanych fizycznie wędrowców, również amatorów o dobrej kondycji fizycznej.

 

Wybierając wędrówkę trekkingową z nami, masz gwarancję zaopiekowania przez lokalnych nepalskich przewodników górskich będących członkami naszego zespołu. Nasi przewodnicy urodzili i wychowali się w górach, często poza sezonem nadal w nich mieszkają. Każdy z naszych przewodników posiada licencję przewodnika górskiego lub lidera wypraw trekkingowych, każdy z nich mówi w języku angielskim. Część naszych Przewodników wielokrotnie wchodziła na szczyty ośmiotysięczne.

Nasz nepalski zespół najlepiej zna kulturę swojego kraju i pokaże Ci jaka naprawdę jest. Nepalczycy mają dostęp do miejsc i informacji niedostępnych dla osób spoza Nepalu, chętnie się z Tobą nimi podzielą. Pokażą Ci to, czego nie spotkasz na komercyjnych wyprawach. Bardzo dbamy o element lokalności i unikatowości w naszych podróżach.

Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo. W sytuacji zagrożenia, natychmiast organizujemy pomoc, wzywamy helikopter czy pomoc medyczną. Znając zawiłości nepalskiej biurokracji, wiemy jak działać skutecznie i jak uzyskać pomoc bez zwłoki. Mamy w tym duże doświadczenie.

Ponieważ jesteśmy agencją nepalską i nie korzystamy z polskich Przewodników oraz jesteśmy mistrzami w negocjacjach – dajemy Ci najlepszą jakość i największy zakres usług w proponowanej cenie.

Nasze grupy trekkingowe nie przekraczają 12 osób!

Program

Cena

Cena nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Oferta została tak przygotowana aby zapewnić kompleksowe świadczenia, tworzyliśmy ją na podstawie naszych doświadczeń i preferencji dotychczasowych Klientów. Prosimy zapoznać się ze szczegółami oferty niżej.

Istnieje możliwość zrezygnowania z wyżywienia w ramach świadczeń i opłacanie wyżywienia samodzielnie. Wówczas koszt wyprawy jest niższy o około 250 -300 USD. Prosimy o informację w tej sprawie przy rezerwacji.

Cena zawiera

Cena nie zawiera

Jeśli nadal się wahasz, zapraszamy do przeczytania kilku opinii naszych Klientów. Więcej opinii dostępna jest na naszym profilu na Facebook oraz w Google. Dziękujemy 🙂

Masz inne potrzeby?

W przedstawionych propozycjach nie ma tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami i pozwól ułożyć dla Ciebie Twoją idealną drogę.

Oprócz propozycji przedstawionych na stronie mamy w sobie ogromną otwartość na tworzenie programów indywidualnych dopasowanych do potrzeb konkretnej osoby, czy grupy osób. Nasi Goście chętnie korzystają również z tej możliwości. 

Zapraszamy!

Napisz do nas