Trekking

Baza pod Everestem przez jeziora Gokyo, Cho La Pass - program 20 dniowy

Zapraszamy na ulubiony trekking naszych gości. Sprawdzoną i najbardziej optymalną trasą zapewniającą właściwą aklimatyzację przygotowaną w taki sposób, by móc zdobyć wszystkie cele tego programu. Oczywiście jeśli tylko chcesz 🙂

Program ten to idealna wędrówka dla każdego kto chce wybrać się na jedyną w swoim rodzaju trasę pod najwyższą górę świata – Everest oraz przejść tę trasę najpiękniejszym szlakiem – przez turkusowe jeziora Gokyo i zdobyć wysoką i wyjątkową przełęcz Cho La Pass.

Będzie pięknie, rozmaicie, super malowniczo i na pewno – w pełni profesjonalnie.

Będziesz zaopiekowany przez najlepszych lokalnych profesjonalistów, którzy wiedzą jak dbać o Twoje bezpieczeństwo oraz jak dostarczać najlepszych możliwych doświadczeń.

 

Nie wahaj się! Ten program to również najlepsza oferta na polskim rynku. Najlepsza cena w oferowanym zakresie usług. Jeśli nie masz pewności, przeczytaj co mówią nasi dotychczasowi Klienci.

Program uwzględnia również dzień rezerwowy byśmy mieli elastyczność w naszej podróży. Daje to większą gwarancję bezpieczeństwa i komfortu w przypadku na przykład niepogody lub jeśli jakieś miejsce spodoba się grupie szczególnie i będziecie chcieli zostać dzień dłużej.

Zapraszamy!

 

22.10.2023 - 10.11.2023

1990 USD

Everest

Opis oferty

Ten 20-dniowy trekking do jezior Gokyo i bazy pod Everestem to wspaniała przygoda. Udamy się do bazy pod największą górą świata, zwiedzimy piękną dolinę Gokyo z wyjątkowymi kobaltowymi jeziorami, wejdziemy na jeden z najpiękniejszych punktów widokowych na świecie- Gokyo Ri. Pokonamy słynną przełęcz Cho La Pass (5420m), dotrzemy na kolejny niezwykły punkt widokowy Kala Patthar (5545m/5600m), który sprawi, że nasze serca zabiją mocniej nie tylko z wysiłku. Poznamy wiele zabytków regionu, będziemy podziwiać majestatyczne strzeliste góry, wioski przyjaznych Sherpów, w tym ich stolicę – Namche Bazaar, zobaczymy tysiące flag modlitewnych, odwiedzimy buddyjski klasztor na naszym szlaku oraz wiele, wiele więcej. Gokyo, ukryta dolina z przepięknymi kobaltowymi jeziorami u stóp Himalajów ma swoją własną reputację wśród odważnych turystów. Wielu wędrowców jest zdania, że zwiedzanie rejonu Everestu i bazy pod tą najwyższą górą świata, staje się kompletne dopiero gdy jest połączone ze zwiedzaniem majestatycznej doliny Gokyo i przełęczy Cho La. Poza spokojem lodowatych wód jeziora będziemy mogli się cieszyć 360 stopniową panoramą masywu czterech z najwyższych gór świata i podziwiać naprawdę spektakularne widoki, które pozostaną w naszej pamięci na całe życie. Zobaczysz wielokrotnie wiele szczytów 8-śiotysięcznych, m.in. oczywiście Everest, ale też Lhotse, Makalu i Cho Oyu. Wiele razy będziesz w pobliżu przepięknej i jak niektórzy twierdzą najpiękniejszej góry świata – Ama Dablam.
Trekking do bazy pod Everestem poprzez jeziora Gokyo wymaga przygotowania. Będzie odpowiedni dla sprawnych fizycznie podróżnych, którzy lubią górskie intensywne wędrówki. Zapraszamy do tej przygody wędrowców, którzy są w stanie chodzić co najmniej 6-7 godzin dziennie, z lekkim plecakiem i mają zapał aby sprostać ewentualnym trudnościom.

Program ten jest odpowiedni dla każdego, kto jest odpowiednio przygotowany, został bowiem tak zaplanowany by zadbać o dobrą aklimatyzację i komfort uczestników przygody. Nasze grupy są również kameralne, masz więc gwarancję dostatecznej uwagi poświęconej każdemu uczestnikowi.
Oczywiście, w trakcie podróży poznasz również Katmandu – niesamowitą stolicę Nepalu, wraz z jej najsłynniejszymi atrakcjami: imponującą, hinduistyczną świątynia Pashupatinath, sanktuarium Boudhanath czy też centralnym placem królewskim, Durbar Square. Wszystkie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będziesz miał również czas na relaks w turystycznej dzielnicy miasta – Thamelu, gdzie spacerując w gąszczu uliczek, wśród setek straganów, sklepików i kafejek, szybko poczujesz unikalny klimat tego regionu i prawdziwą życzliwość jego mieszkańców wobec przybyszów.

Nie zwlekaj, dołącz do tej niezwykłej przygody już dzisiaj i zagwarantuj sobie miejsce na wyprawie z nami.

Będzie nam ogromnie miło przejść kawałek wspólnej drogi razem z Tobą.

Meroway - Wybierz Twoją drogę podróży | Trekking Nepal
Schodząc z Gokyo Ri, jeziora Gokyo.
Meroway - Wybierz Twoją drogę podróży | Trekking Nepal
W kierunku Bazy pod Everestem.
Okolice przełęczy Cho La Pass.

Program

Cena

Cena nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Oferta została tak przygotowana aby zapewnić kompleksowe świadczenia, tworzyliśmy ją na podstawie naszych doświadczeń i preferencji dotychczasowych Klientów. Prosimy zapoznać się ze szczegółami oferty niżej.

Istnieje możliwość zrezygnowania z wyżywienia w ramach świadczeń i opłacanie wyżywienia samodzielnie. Wówczas koszt wyprawy jest niższy o około 250 -300 USD. Prosimy o informację w tej sprawie przy rezerwacji.

Cena zawiera

Cena nie zawiera

Masz inne potrzeby?

W przedstawionych propozycjach nie ma tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami i pozwól ułożyć dla Ciebie Twoją idealną drogę.

Oprócz propozycji przedstawionych na stronie mamy w sobie ogromną otwartość na tworzenie programów indywidualnych dopasowanych do potrzeb konkretnej osoby, czy grupy osób. Nasi Goście chętnie korzystają również z tej możliwości. 

Zapraszamy!

Napisz do nas