Trekking

Baza pod Everestem przez Bazę pod Ama Dablam

Przedstawiamy kultowy himalajski trekking, jeden z najbardziej popularnych, nie bez przyczyny. Wyjątkowo piękny obfitujący w magię miejsc znanych z himalajskich lektur zdobywców Everestu i najwyższych gór świata.

Tym razem, przygotowaliśmy coś specjalnego, program, a właściwie grupę dedykowaną wyłącznie dla singli.

Jeśli jesteś singlem ta wyprawa może okazać się idealna dla Ciebie.

Nie ma tu jednak żadnej presji i celu wynikającej z organizacji wyprawy dla osób deklarujących się jako single. Chcieliśmy po prostu stworzyć przestrzeń dla tych z Was, którzy się czują komfortowo w takiej właśnie grupie.

Zapraszamy!

Podobno nie ma ludzi niezastąpionych. Z pewnością są jednak takie miejsca na Ziemi. Wybierz się z nami w region nieporównywalny z żadnym innym na świecie. W miejsce, gdzie wznoszą się cztery z sześciu najwyższych szczytów Ziemi: Everest, Lhotse, Makalu i Cho Oyu. Prawdziwa korona świata! Trekking do bazy pod Everestem to gwarancja fascynującej i kultowej przygody, w otoczeniu zapierających dech w piersiach widoków. Ten program jest wyjątkowy, ponieważ dodajemy do niego jeszcze wizytę w Bazie pod Ama Dablam, jak niektórzy sądzą – najpiękniejszą górą świata. Zobaczysz w niej jak wygląda ekspedycja, spotkasz wspinaczy atakujących ten niezwykły i wymagający szczyt.

Program został tak przygotowany by zapewnić optymalną aklimatyzację i skorzystać z himalajskiej wędrówki jak najlepiej.

Zapraszamy!

 

2.11. - 17.11.2025

1790 USD

Annapurna

Opis oferty

Pobyt w regionie Everestu sprawi, że życie, pasja i doświadczenia światowej sławy wspinaczy i Szerpów staną się i Twoim udziałem.
Dajemy Ci możliwość poznania pięknego Parku Narodowego Sagarmatha, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, będącego domem dla różnorodnej flory i fauny Himalajów. Z bliska przyjrzysz się najwyżej na świecie położonym klasztorom buddyjskim, stolicy Sherpów – Namche Bazaar i oczywiście dotrzesz do głównego punktu Twojej podróży – bazy pod Everestem, uznanym przez Nepalczyków za siedzibę bogów. To niepowtarzalna okazja, aby pójść śladami sir Edmunda Hillary’ego i Tenzinga Norgaya, Sherpy z Solukhumbu – pierwszych zdobywców Everestu, w 1953 roku. Tych emocji i poczucia spełnienia, związanych z bliskością Czomolungmy, nie da się porównać z niczym innym. Twoje serce na pewno zabije mocniej (i to nie tylko z wysiłku), gdy staniesz w jednym z najpiękniejszych punktów widokowych na świecie – Kala Pathar! Podejście będzie wymagające, ale nagroda – nieziemska!

Będziemy podróżować tradycyjną i sprawdzoną trasą trekkingu pozwalającą na spotkanie najbardziej wartych uwagi i najpiękniejszych miejsc. Trasa ta jest optymalna aklimatyzacyjnie, dlatego każdy aktywny miłośnik gór będzie czerpał z niej garściami.
Oczywiście, w trakcie podróży poznasz również Katmandu – niesamowitą stolicę Nepalu, wraz z jej najsłynniejszymi atrakcjami: imponującą, hinduistyczną świątynia Pashupatinath, sanktuarium Boudhanath czy też centralnym placem królewskim, Durbar Square. Wszystkie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będziesz miał również czas na relaks w turystycznej dzielnicy miasta – Thamelu, gdzie spacerując w gąszczu uliczek, wśród setek straganów, sklepików i kafejek, szybko poczujesz unikalny klimat tego regionu i prawdziwą życzliwość jego mieszkańców wobec przybyszów.

Program powstał na podstawie wieloletniego doświadczenia członków naszego zespołu. Jest optymalny aklimatyzacyjnie, ale również nie za długi, co jest ważne dla osób nie mogących sobie pozwolić na bardzo długi urlop.

Program ten przeznaczony jest dla początkujących wędrowców, którzy są w dobrym zdrowiu i posiadają dobrą sprawność fizyczną.  Jeśli chcesz zaś doświadczyć większego wyzwania i podążać bardziej nieutartym szlakiem, zapraszamy Cię do rozważenia przygody Trekking do bazy pod Everestem poprzez jeziora Gokyo, a poszukiwaczom jeszcze ambitniejszych tras polecamy rozważyć Trekking poprzez 3 przełęcze.

Tak, jak sama nazwa stanowi i oczym pisaliśmy na początku, ta konkretnie grupa dedykowana jest dla osób będących singlami/ deklarujących się jako single.  Wiemy, ze to jest ważne dla części uczestników naszych podróży i, że komfortowo czują się wśród innych osób im podobnych, niekoniecznie wśród par czy rodzin. Rozumiemy to doskonale, stąd powstał właśnie ten program.

Czas w trakcie wyprawy planujemy jednak spędzać tak, jak w każdym innym programie. Nie planujemy tworzyć żadnych sytuacji czy presji byście wrócili z podróży w związkach 😉 Zależy nam po prostu by każdy czuł się swobodnie i dobrze i byście mieli fantastyczny czas!

Zapraszamy!

Wybierając wędrówkę trekkingową z nami, masz gwarancję zaopiekowania przez lokalnych nepalskich przewodników górskich będących członkami naszego zespołu. Nasi przewodnicy urodzili i wychowali się w górach, często poza sezonem nadal w nich mieszkają. Każdy z naszych przewodników posiada licencję przewodnika górskiego lub lidera wypraw trekkingowych, każdy z nich mówi w języku angielskim. Część naszych Przewodników wielokrotnie wchodziła na szczyty ośmiotysięczne.

Nasz nepalski zespół najlepiej zna kulturę swojego kraju i pokaże Ci jaka naprawdę jest. Nepalczycy mają dostęp do miejsc i informacji niedostępnych dla osób spoza Nepalu, chętnie się z Tobą nimi podzielą. Pokażą Ci to, czego nie spotkasz na komercyjnych wyprawach. Bardzo dbamy o element lokalności i unikatowości w naszych podróżach.

Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo. W sytuacji zagrożenia, natychmiast organizujemy pomoc, wzywamy helikopter czy pomoc medyczną. Znając zawiłości nepalskiej biurokracji, wiemy jak działać skutecznie i jak uzyskać pomoc bez zwłoki. Mamy w tym duże doświadczenie.

Ponieważ jesteśmy agencją nepalską i nie korzystamy z polskich Przewodników oraz jesteśmy mistrzami w negocjacjach – dajemy Ci najlepszą jakość i największy zakres usług w proponowanej cenie.

Nasze grupy trekkingowe nie przekraczają 12 osób!

Program

Cena

1790 USD

Cena nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Oferta została tak przygotowana aby zapewnić kompleksowe świadczenia, tworzyliśmy ją na podstawie naszych doświadczeń i preferencji dotychczasowych Klientów. Prosimy zapoznać się ze szczegółami oferty niżej.

Istnieje możliwość zrezygnowania z wyżywienia w ramach świadczeń i opłacanie wyżywienia samodzielnie. Wówczas koszt wyprawy jest niższy o około 250 -300 USD. Prosimy o informację w tej sprawie przy rezerwacji.

Cena zawiera

Cena nie zawiera

Nasze zdjęcia z podróży tą trasą.

Jeśli nadal się wahasz, zapraszamy do przeczytania kilku opinii naszych Klientów. Więcej opinii dostępna jest na naszym profilu na Facebook oraz w Google. Dziękujemy 🙂

Masz inne potrzeby?

W przedstawionych propozycjach nie ma tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami i pozwól ułożyć dla Ciebie Twoją idealną drogę.

Oprócz propozycji przedstawionych na stronie mamy w sobie ogromną otwartość na tworzenie programów indywidualnych dopasowanych do potrzeb konkretnej osoby, czy grupy osób. Nasi Goście chętnie korzystają również z tej możliwości. 

Zapraszamy!

Napisz do nas