Trekking

Baza pod Annapurną

Proponujemy Ci wyprawę, której celem będzie serce Himalajów – Sanktuarium Annapurny. To wyjątkowa dolina, otoczona wysokimi, ośnieżonymi szczytami, z których najwyższy – Annapurna I – liczy 8091 metrów. Podczas tej wyprawy doświadczysz potęgi himalajskiej przyrody, splecionej z bogatą duchowością i unikalnymi obyczajami mieszkańców Nepalu.

Dotrzesz do Bazy pod Annapurną na wysokość 4130m! Niektórzy uważają, że Annapurna to najpiękniejszy ośmiotysięcznik, będziesz mieć okazję sprawdzić to na własne oczy 🙂

Aby ułatwić podróż i uczynić dotarcie w góry bardziej komfortowe – do Pokhary dotrzemy lokalnym lotem, tak też wrócimy do Katmandu. Dzięki temu będziemy mieli więcej czasu na piękne góry, Katmandu i Pokaharę.

24.03. - 08.04.2024
06.10. - 21.10.2024
02.11. - 17.11.2024

1690 USD

Annapurna

Opis oferty

Proponujemy Ci wyprawę, której celem będzie serce Himalajów – Sanktuarium Annapurny. To wyjątkowa dolina, otoczona wysokimi, ośnieżonymi szczytami, z których najwyższy – Annapurna I – liczy 8091 metrów. Podczas tej wyprawy doświadczysz potęgi himalajskiej przyrody, splecionej z bogatą duchowością i unikalnymi obyczajami mieszkańców Nepalu.

Będziemy wędrować sprawdzoną trasą pozwalającą na delektowanie się urokami regionu Annapurny. Rozpoczniemy wędrówkę do Tikhedhunga, przejdziemy przez słynne schody Ulleri, dotrzemy do Ghorepani, będziemy podziwiać unikalną przyrodę nepalskiego krajobrazu – pełne kolorów lasy rododendronowe, na swojej drodze możemy spotkać również dziko żyjące zwierzęta, chociażby żyjące tu dość licznie małpy. Pierwszą nagrodą za wytrwałość będzie piękny widok z Poon Hill (3210m). Wyobraź sobie spektakl o poranku, gdy wschodzące słońce wydobywa z mroku kolejne pasma i szczyty – Dhaulagiri, Annapurnę oraz świętą górą Nepalczyków, Machhapuchhare. To przepiękny widok.

Następnym ważnym etapem i kulminacją naszej trekkingowej wędrówki, będzie osiągnięcie obozu bazowego pod Annapurną. Tu, w górskim amfiteatrze doświadczysz wyjątkowego przeżycia, podziwiając wschód słońca nad tym niezwykłym ośmiotysięcznikiem. Dla tutejszych mieszkańców Deothal – bo takiej nazwy używają dla tej ukrytej wśród szczytów doliny – jest miejscem duchowej odnowy, wyciszenia. Może i Ty doświadczysz podobnego uczucia, gdy tu staniesz? Masywna ściana Annapurny sprawi, że naprawdę poczujesz potęgę ośmiotysięcznika, to niezwykłe uczucie mieć ją tak blisko, tak potężną.

Po powrocie z gór spędziemy czas w pięknej Pokharze a następnie zwiedzimy Katmandu. Poznasz m.in. buddyjską Świątynię Małp (Swayambunath), niesamowite obiekty wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO: Boudhanath – jedną z najbardziej popularnych na świecie stup buddyjskich, największą w Nepalu hinduistyczną świątynię Pashupatinath czy główny plac królewski – Durbar Square.
16-dniowa wyprawa do Sanktuarium Annapurny jest przygodą przeznaczoną dla wędrowców, którzy chcą dotrzeć do celu bez pośpiechu i forsownego wysiłku, zapoznając się z najbardziej atrakcyjnymi zabytkami Katmandu, Pokhary i rozkoszując się wyjątkowymi panoramami górskich olbrzymów.

W trakcie wyprawy również będziesz miał okazję świętować festiwal Tihar wśród lokalnej społeczności – gwarantujemy, będzie to niezwykłe i intymne doświadczenie, do jakiego większość osób nie ma dostępu.

Trekking ten, ze względu na swoją maksymalną wysokość poniżej 5000m, często wybierany jest jako pierwsza himalajska wędrówka miłośników gór. Oczywiście nie oznacza to, że przygodę można bagatelizować. Trasa ta znana jest z licznych schodów, podejść w górę i w dół, musisz przygotować się do tej przygody!

Proponujemy Ci przetestowany i optymalny program, który pozwoli Ci najlepiej doświadczyć tej magicznej podróży.

Zapraszamy!

Wybierając wędrówkę trekkingową z nami, masz gwarancję zaopiekowania przez lokalnych nepalskich przewodników górskich będących członkami naszego zespołu. Nasi przewodnicy urodzili i wychowali się w górach, często poza sezonem nadal w nich mieszkają. Każdy z naszych przewodników posiada licencję przewodnika górskiego lub lidera wypraw trekkingowych, każdy z nich mówi w języku angielskim. Część naszych Przewodników wielokrotnie wchodziła na szczyty ośmiotysięczne.

Nasz nepalski zespół najlepiej zna kulturę swojego kraju i pokaże Ci jaka naprawdę jest. Nepalczycy mają dostęp do miejsc i informacji niedostępnych dla osób spoza Nepalu, chętnie się z Tobą nimi podzielą. Pokażą Ci to, czego nie spotkasz na komercyjnych wyprawach. Bardzo dbamy o element lokalności i unikatowości w naszych podróżach.

Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo. W sytuacji zagrożenia, natychmiast organizujemy pomoc, wzywamy helikopter czy pomoc medyczną. Znając zawiłości nepalskiej biurokracji, wiemy jak działać skutecznie i jak uzyskać pomoc bez zwłoki. Mamy w tym duże doświadczenie.

Ponieważ jesteśmy agencją nepalską i nie korzystamy z polskich Przewodników oraz jesteśmy mistrzami w negocjacjach – dajemy Ci najlepszą jakość i największy zakres usług w proponowanej cenie.

Nasze grupy trekkingowe nie przekraczają 12 osób!

Program

Galeria naszych wybranych zdjęć z podróży tą trasą.

Cena

1690 USD

Cena nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Oferta została tak przygotowana aby zapewnić kompleksowe świadczenia, tworzyliśmy ją na podstawie naszych doświadczeń i preferencji dotychczasowych Klientów. Prosimy zapoznać się ze szczegółami oferty niżej.

Istnieje możliwość zrezygnowania z wyżywienia w ramach świadczeń i opłacanie wyżywienia samodzielnie. Wówczas koszt wyprawy jest niższy o około 250 USD. Istnieje również możliwość rezygnacji z lotu krajowego na rzecz transportu autobusowego, wówczas trekking zostanie wydłużony o 1 dzień. 

Prosimy o informację w tej sprawie przy rezerwacji.

Cena zawiera

Cena nie zawiera

Jeśli nadal się wahasz, zapraszamy do przeczytania kilku opinii naszych Klientów. Więcej opinii dostępna jest na naszym profilu na Facebook oraz w Google. Dziękujemy 🙂

Masz inne potrzeby?

W przedstawionych propozycjach nie ma tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami i pozwól ułożyć dla Ciebie Twoją idealną drogę.

Oprócz propozycji przedstawionych na stronie mamy w sobie ogromną otwartość na tworzenie programów indywidualnych dopasowanych do potrzeb konkretnej osoby, czy grupy osób. Nasi Goście chętnie korzystają również z tej możliwości. 

Zapraszamy!

Napisz do nas