Trekking

3 wysokie przełęcze regionu Everest

Zabierzemy Cię w samo serce regionu Khumbu na trekking z oszałamiającymi widokami na najwyższą górę świata oraz kilka innych szczytów ośmiotysięcznych, Lhotse, Makalu i Cho Oyu. Zapoznamy Cię z bogatą kulturą Sherpów będących mieszkańcami tego regionu i pozwolimy doświadczyć większego wyzwania niż sam trek pod najwyższą górę świata, gdzie oczywiście również dotrzemy.

Trzy przełęcze to przygoda idealna dla miłośników gór o bardzo dobrej kondycji fizycznej, którzy szukają pięknej przygody i są gotowi na ambitną górską wędrówkę. Idealny, jeśli masz już doświadczenie z górami wysokimi, choć nie jest to warunek niezbędny.

26.03.2023 - 14.04.2023
29.10.2023 - 17.11.2023

2150USD

Everest

Opis oferty

Udamy się w przepiękny trek rejonu Khumbu, odwiedzimy bazę pod największą górą świata, zwiedzimy piękną dolinę Gokyo z wyjątkowymi kobaltowymi jeziorami, wejdziemy na jeden z najpiękniejszych punktów widokowych na świecie- Gokyo Ri. Pokonamy aż 3 wysokie przełęcze!

Cho La Pass (5380m), Kongma La (5500) oraz Renjo La (5360m). Dotrzemy na kolejny niezwykły punkt widokowy Kala Patthar (5545m), który sprawi, że nasze serca zabiją mocniej nie tylko z wysiłku. Poznamy wiele zabytków regionu, będziemy podziwiać majestatyczne strzeliste góry, wioski przyjaznych Sherpów, w tym ich stolicę – Namche Bazaar, zobaczymy tysiące flag modlitewnych, odwiedzimy buddyjski klasztor na naszym szlaku oraz wiele, wiele więcej. Gokyo, ukryta dolina z przepięknymi kobaltowymi jeziorami u stóp Himalajów ma swoją własną reputację wśród odważnych turystów. Wielu wędrowców jest zdania, że zwiedzanie rejonu Everestu i bazy pod tą najwyższą górą świata, staje się kompletne dopiero gdy jest połączone ze zwiedzaniem majestatycznej doliny Gokyo. Poza spokojem lodowatych wód jeziora będziemy mogli się cieszyć 360 stopniową panoramą masywu czterech z najwyższych gór świata i podziwiać naprawdę spektakularne widoki, które pozostaną w naszej pamięci na całe życie. Wejście na wszystkie wysokie przełęcze to doskonałe uzupełnienie wędrówki czyniące ją jeszcze bardziej niezwykłą ze względu na pokonanie samego ambitnego wyzwania, ale również i może przede wszystkim – jeszcze większe szanse na spektakularne widoki himalajskich szczytów.
Trekking ten wymaga przygotowania. Będzie odpowiedni tylko dla sprawnych fizycznie i doświadczonych turystów, którzy lubią wyzwania. Zapraszamy do tej przygody wędrowców, którzy są w stanie chodzić co najmniej 6-7 godzin dziennie, z lekkim plecakiem i mają zapał aby sprostać ewentualnym trudnościom.
Oczywiście, w trakcie podróży poznasz również Katmandu – niesamowitą stolicę Nepalu, wraz z jej najsłynniejszymi atrakcjami: imponującą, hinduistyczną świątynia Pashupatinath, sanktuarium Boudhanath czy też centralnym placem królewskim, Durbar Square. Wszystkie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będziesz miał również czas na relaks w turystycznej dzielnicy miasta – Thamelu, gdzie spacerując w gąszczu uliczek, wśród setek straganów, sklepików i kafejek, szybko poczujesz unikalny klimat tego regionu i prawdziwą życzliwość jego mieszkańców wobec przybyszów.

Meroway - Wybierz Twoją drogę podróży | Trekking Nepal
W drodze do Cho La Pass, około 1 godzina drogi od punktu docelowego.
Na trasie trekkingu, okolice Cho La i Gokyo.

Program

Cena

Cena nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Oferta została tak przygotowana aby zapewnić kompleksowe świadczenia, tworzyliśmy ją na podstawie naszych doświadczeń i preferencji dotychczasowych Klientów. Prosimy zapoznać się ze szczegółami oferty niżej.

Istnieje możliwość zrezygnowania z wyżywienia w ramach świadczeń i opłacanie wyżywienia samodzielnie. Wówczas koszt wyprawy jest niższy o około 250 -300 USD. Prosimy o informację w tej sprawie przy rezerwacji.

Cena zawiera

Cena nie zawiera

Masz inne potrzeby?

W przedstawionych propozycjach nie ma tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami i pozwól ułożyć dla Ciebie Twoją idealną drogę.

Oprócz propozycji przedstawionych na stronie mamy w sobie ogromną otwartość na tworzenie programów indywidualnych dopasowanych do potrzeb konkretnej osoby, czy grupy osób. Nasi Goście chętnie korzystają również z tej możliwości. 

Zapraszamy!

Napisz do nas