Trekking

3 wysokie przełęcze regionu Everest

Zabierzemy Cię w samo serce regionu Khumbu na trekking z oszałamiającymi widokami na najwyższą górę świata oraz kilka innych szczytów ośmiotysięcznych, Lhotse, Makalu i Cho Oyu. Zapoznamy Cię z bogatą kulturą Sherpów będących mieszkańcami tego regionu i pozwolimy doświadczyć większego wyzwania niż sam trek pod najwyższą górę świata, gdzie oczywiście również dotrzemy.

Trzy przełęcze to przygoda idealna dla miłośników gór o bardzo dobrej kondycji fizycznej, którzy szukają pięknej przygody i są gotowi na ambitną górską wędrówkę. Idealnie, jeśli masz już doświadczenie z dużymi wysokościami, choć nie jest to warunek niezbędny.

Doświadczysz wszystkich wrażeń z tradycyjnej trasy do Bazy pod Everestem, ale będziemy wędrować również w tereny wyższe, mniej osiągalne, ale również szlakiem nieco mniej uczęszczanym.

Zapraszamy do wędrówki z nami! Przygotuj się na wspaniałą przygodę!

31.03 - 20.04.2024
02.11. - 22.11.2024

2150USD

Everest

Opis oferty

Udamy się w przepiękny trek rejonu Khumbu, odwiedzimy bazę pod największą górą świata, zwiedzimy piękną dolinę Gokyo z wyjątkowymi kobaltowymi jeziorami, wejdziemy na jeden z najpiękniejszych punktów widokowych na świecie- Gokyo Ri i pokonamy aż 3 wysokie przełęcze! Ti nie jest banalna przygoda dla każdego, ale dla wytrwałego miłośnika gór, szukającego tego co ambitne, piękne, też rzadziej dostępne.

Nasze 3 przełęcze toCho La Pass (5380m), Kongma La (5590) oraz Renjo La (5360m). 

Dotrzemy również na niezwykły punkt widokowy Kala Patthar (5545m), który sprawi, że nasze serca zabiją mocniej nie tylko z wysiłku. Poznamy wiele zabytków regionu, będziemy podziwiać majestatyczne strzeliste góry, wioski przyjaznych Sherpów, w tym ich stolicę – Namche Bazaar. Zobaczymy tysiące flag modlitewnych, odwiedzimy buddyjski klasztor na naszym szlaku oraz wiele, wiele więcej. Gokyo, ukryta dolina z przepięknymi kobaltowymi jeziorami u stóp Himalajów ma swoją własną reputację wśród odważnych turystów. Wielu wędrowców jest zdania, że zwiedzanie rejonu Everestu i bazy pod tą najwyższą górą świata, staje się kompletne dopiero, gdy jest połączone ze zwiedzaniem majestatycznej doliny Gokyo. Poza spokojem lodowatych wód jeziora będziemy mogli się cieszyć 360 stopniową panoramą masywu czterech z najwyższych gór świata i podziwiać naprawdę spektakularne widoki, które pozostaną w naszej pamięci na całe życie. Wejście na wszystkie wysokie przełęcze to doskonałe uzupełnienie wędrówki czyniące ją jeszcze bardziej niezwykłą ze względu na pokonanie samego ambitnego wyzwania, ale również i może przede wszystkim – jeszcze większe szanse na spektakularne widoki himalajskich szczytów.
Trekking ten wymaga przygotowania. Będzie odpowiedni dla sprawnych fizycznie i doświadczonych turystów, którzy lubią górskie wędrówki. Zapraszamy do tej przygody wędrowców, którzy są w stanie chodzić co najmniej 6-7 godzin dziennie, z lekkim plecakiem i mają zapał aby sprostać ewentualnym trudnościom.
Oczywiście, w trakcie podróży poznasz również Katmandu – niesamowitą stolicę Nepalu, wraz z jej najsłynniejszymi atrakcjami: imponującą, hinduistyczną świątynia Pashupatinath, sanktuarium Boudhanath czy też centralnym placem królewskim, Durbar Square. Wszystkie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będziesz miał również czas na relaks w turystycznej dzielnicy miasta – Thamelu, gdzie spacerując w gąszczu uliczek, wśród setek straganów, sklepików i kafejek, szybko poczujesz unikalny klimat tego regionu i prawdziwą życzliwość jego mieszkańców wobec przybyszów.

Będziemy podróżować sprawdzoną i optymalną aklimatyzacyjnie trasą.

Na wędrówkę zabiorą Cię przedstawiciele naszego zespołu, licencjonowani przewodnicy górscy z Nepalu posiadający wiele lat doświadczenia w Himalajach.

Meroway - Wybierz Twoją drogę podróży | Trekking Nepal
W drodze do Cho La Pass, około 1 godzina drogi od punktu docelowego.
Na trasie trekkingu, okolice Cho La i Gokyo.
Widok z przełęczy Kongma La

Wybierając wędrówkę trekkingową z nami, masz gwarancję zaopiekowania przez lokalnych nepalskich przewodników górskich będących członkami naszego zespołu. Nasi przewodnicy urodzili i wychowali się w górach, często poza sezonem nadal w nich mieszkają. Każdy z naszych przewodników posiada licencję przewodnika górskiego lub lidera wypraw trekkingowych, każdy z nich mówi w języku angielskim. Część naszych Przewodników wielokrotnie wchodziła na szczyty ośmiotysięczne.

Nasz nepalski zespół najlepiej zna kulturę swojego kraju i pokaże Ci jaka naprawdę jest. Nepalczycy mają dostęp do miejsc i informacji niedostępnych dla osób spoza Nepalu, chętnie się z Tobą nimi podzielą. Pokażą Ci to, czego nie spotkasz na komercyjnych wyprawach. Bardzo dbamy o element lokalności i unikatowości w naszych podróżach.

Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo. W sytuacji zagrożenia, natychmiast organizujemy pomoc, wzywamy helikopter czy pomoc medyczną. Znając zawiłości nepalskiej biurokracji, wiemy jak działać skutecznie i jak uzyskać pomoc bez zwłoki. Mamy w tym duże doświadczenie.

Ponieważ jesteśmy agencją nepalską i nie korzystamy z polskich Przewodników oraz jesteśmy mistrzami w negocjacjach – dajemy Ci najlepszą jakość i największy zakres usług w proponowanej cenie. Gwarantujemy najlepszą cenę!

Nasze grupy trekkingowe nie przekraczają 12 osób!

Program

Cena

2150 USD

Cena nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Oferta została tak przygotowana aby zapewnić kompleksowe świadczenia, tworzyliśmy ją na podstawie naszych doświadczeń i preferencji dotychczasowych Klientów. Prosimy zapoznać się ze szczegółami oferty niżej.

Istnieje możliwość zrezygnowania z wyżywienia w ramach świadczeń i opłacanie wyżywienia samodzielnie. Wówczas koszt wyprawy jest niższy o około 250 -300 USD. Prosimy o informację w tej sprawie przy rezerwacji.

Cena zawiera

Cena nie zawiera

Jeśli nadal się wahasz, zapraszamy do przeczytania kilku opinii naszych Klientów. Więcej opinii dostępna jest na naszym profilu na Facebook oraz w Google. Dziękujemy 🙂

Masz inne potrzeby?

W przedstawionych propozycjach nie ma tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami i pozwól ułożyć dla Ciebie Twoją idealną drogę.

Oprócz propozycji przedstawionych na stronie mamy w sobie ogromną otwartość na tworzenie programów indywidualnych dopasowanych do potrzeb konkretnej osoby, czy grupy osób. Nasi Goście chętnie korzystają również z tej możliwości. 

Zapraszamy!

Napisz do nas