Szczyty Trekkingowe

Mera Peak (6461m)

Wyprawa na Mera Peak (6461m) gwarantuje ekscytujące doświadczenia w najwyższych górach świata. To możliwość obcowania z nepalską przyrodą w jej najbardziej nieskażonym przez cywilizację wydaniu. To wspaniały, malowniczy szczyt górski, w rejonie parku narodowego Makalu-Barun, zdobywający coraz większą popularność wśród wędrowców i wspinaczy, wciąż jednak nie będąc obleganym, co oczywiście ma mnóstwo zalet. 

Mera Peak jest jednocześnie najwyższym szczytem Nepalu, dopuszczonym przez władze do wypraw trekkingowych. Położony jest na skraju słynnego regionu Khumbu, zdominowanego przez Mount Everest. Podczas tej wyprawy zabierzemy Cię do krainy najwyższych ośmiotysięczników. Ze szczytu Mera Peak czeka Cię niezwykły widok, zobaczysz aż 5 z nich – Everest, Kanczendzongę, Makalu, Lhotse i Cho Oyu.

Zapewniamy przetestowany Program i opiekę doświadczonych profesjonalistów.

Z nami będziesz bezpieczny i doświadczysz wartościowej i niesamowitej przygody w jej pięknym i lokalnym wymiarze.

Uwaga: istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wspinaczkowego na miejscu, nie musisz więc brać go ze sobą z Polski. Koszty wypożyczenia nie są duże.

Zapraszamy!

23.03. - 11.04.2025
20.04. - 9.05.2025
19.10. - 7.11.2025

2690 USD

Mera Peak

Opis oferty

Wyprawa na Mera Peak (6461m) gwarantuje ekscytujące przeżycia i możliwość obcowania z nepalską przyrodą w jej najbardziej nieskażonym przez cywilizację wydaniu. To wspaniały, malowniczy szczyt górski, w rejonie parku narodowego Makalu-Barun, zdobywający coraz większą popularność wśród wędrowców i wspinaczy. Jest jednocześnie najwyższym szczytem Nepalu, dopuszczonym przez władze do wypraw trekkingowych. Położony jest na skraju słynnego regionu Khumbu, zdominowanego przez Mount Everest. Podczas tej wyprawy zabierzemy Cię do krainy najwyższych ośmiotysięczników. Ze szczytu Mera Peak zobaczysz aż 5 z nich – Everest, Kanczendzongę, Makalu, Lhotse i Cho Oyu.
Górską przygodę rozpoczniemy lotem do Lukli (2860 m), otoczeni magiczną scenerią himalajskich masywów. Stamtąd wyruszymy do celu, a droga poprowadzi nas m.in. przez odludne i dzikie doliny Hinku i Hongu. To znakomita okazja, by przekonać się, co tak naprawdę znaczy pojęcie „dziewicza przyroda”. Wędrówka na Mera, w odróżnieniu od kilku innych popularnych szczytów trekkingowych, nie biegnie przez najbardziej popularne himalajskie szlaki. Pozwala to na obcowanie z bardziej dziewiczą i wciąż dużo bardziej naturalną przyrodą i bliskością tradycyjnej kultury mieszkańców tych regionów.

Szczyt Mera Peak jest wymagający fizycznie, konieczne będzie dobre przygotowanie kondycyjne, głównie ze względu na dużą wysokość nad poziomem morza. Natomiast technicznie nie przysparza trudności, więc nie musisz mieć umiejętności wspinaczkowych, wystarczy bardzo podstawowa wiedza z tego zakresu. Nachylenie rzadko przekracza 40 stopni. Pamiętaj jednak, by zabrać ciepłą odzież, na pewno będzie zimno!
Dobra aklimatyzacja jest kluczem do sukcesu w warunkach wysokogórskich. Proponowana przez nas trasa została ułożona w taki sposób, aby zapewnić Ci możliwie najlepsze przygotowanie; kolejne wysokości zdobywamy stopniowo, by z powodzeniem zrealizować finalne podejście na szczyt.

W trakcie proponowanej wyprawy oprócz doświadczenia samego piękna trekkingu, znajdziesz również czas na poznanie niezwykłej stolicy Nepalu – Kathmandu (dla osób chętnych). Zwiedzisz m.in. hinduistyczną świątynię Pashupatinath, sanktuarium Boudhanath czy też centralny plac królewski – Durbar Square. Wszystkie te obiekty wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nie zabraknie okazji na relaks w turystycznej dzielnicy – Thamelu, gdzie w gąszczu uliczek, straganów i kafejek, szybko poczujesz unikalny klimat tego królewskiego miasta.

Wyprawa na Mera Peak będzie idealna dla osób posiadających doświadczenie wysokogórskie, choć nie jest ono niezbędne. Jest to wyprawa dla podróżników, którzy chcą doświadczyć zarówno trekkingu jak i wędrówki o charakterze wspinaczkowym podczas jednej wyprawy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy podołasz temu wyzwaniu – skontaktuj się z nami, z chęcią doradzimy po analizie Twojej indywidualnej sytuacji.
Widoki z Mera Peak to prawdziwa uczta dla oczu każdego górskiego pasjonaty. Zapraszamy Cię na nią!

UWAGA: Wielu wspinaczy pyta, który konkretnie szczyt Mera Peak zdobywamy podczas tej wyprawy. Dbając o Wasze bezpieczeństwo, zdecydowaliśmy się na Mera Centralny (Mera Central), o wysokości 6461m. Ze względu na ogromne szczeliny i zmiany lodowcowe w drodze na Mera North, wspinaczka byłaby zbyt ryzykowna.

Uwaga! Podróżując z nami jesteś pod opieką profesjonalistów. Osób, które wielokrotnie wchodziły na szczyty trekkingowe i które pochodzą z gór, po których będą Cię prowadzić. Dołożymy wszelkich starań aby zapewnić Ci możliwość wejścia na szczyt, nie dajemy jednak gwarancji wejścia. To, co jednak dajemy, to gwarancja bezpieczeństwa. Bez względu na sytuację, jesteśmy w pełni dedykowani Tobie i opiece nad Tobą, gwarantujemy Twoje bezpieczeństwo.

Podróżując z nami na szczyt trekkingowy możesz być spokojny o swoje bezpieczeństwo. Nasze grupy prowadzą wyłącznie doświadczeni nepalscy przewodnicy – wspinacze będący częścią naszego zespołu, część z nich wielokrotnie wchodziła na szczyty 8-śmiotysięczne. Jesteś więc w dobrych rękach. Ponadto, nasze grupy na szczyty trekkingowe nie przekraczają liczby 8 osób wchodzących jednocześnie. Z naszego doświadczenia wynika, że tak jest najbezpieczniej i najbardziej komfortowo dla Uczestników.

Program

Cena

2690 USD

Cena nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Oferta została tak przygotowana aby zapewnić kompleksowe świadczenia, tworzyliśmy ją na podstawie naszych doświadczeń i preferencji dotychczasowych Klientów. Prosimy zapoznać się ze szczegółami oferty niżej.

Istnieje możliwość zrezygnowania z wyżywienia w ramach świadczeń i opłacanie wyżywienia samodzielnie (dotyczy części trekkingowej). Wówczas koszt wyprawy jest niższy o około 250 -300 USD. Prosimy o informację w tej sprawie przy rezerwacji.

Cena zawiera

Cena nie zawiera

Galeria zdjęć z naszych poprzednich wyjazdów tą trasą.

Jeśli nadal się wahasz, zapraszamy do przeczytania kilku opinii naszych Klientów. Więcej opinii dostępna jest na naszym profilu na Facebook oraz w Google. Dziękujemy 🙂

Masz inne potrzeby?

W przedstawionych propozycjach nie ma tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami i pozwól ułożyć dla Ciebie Twoją idealną drogę.

Oprócz propozycji przedstawionych na stronie mamy w sobie ogromną otwartość na tworzenie programów indywidualnych dopasowanych do potrzeb konkretnej osoby, czy grupy osób. Nasi Goście chętnie korzystają również z tej możliwości. 

Zapraszamy!

Napisz do nas