Szczyty Trekkingowe

2 szczyty trekkingowe - Lobuche oraz Island Peak

To prawdziwa gratka dla górskich koneserów chcących podczas jednej wyprawy zdobyć aż 2 himalajskie szczyty!

Wybierzemy się w podróż, której uwieńczeniem będzie zdobycie szczytu Lobuche East oraz szczytu Island Peak!

Naszą wędrówkę wzbogaci piękny trek w okolicach parku Sagarmatha, podczas którego odwiedzimy piękny rejon Gokyo, przekroczymy przełęcz Cho La Pass, co będzie doskonałym startem dla dobrej aklimatyzacji.

Wyprawa ta dostępna jest dla osób o bardzo dobrej kondycji fizycznej doceniających górskie wyzwania, które szukają przygody ambitniejszej niż sam himalajski trekking. Nie jest jednak niezbędne doświadczenie wspinaczkowe.

Serdecznie zapraszamy!

Uwaga: istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wspinaczkowego na miejscu, więc nie musisz zabierać go ze sobą do Nepalu.

Aby wejść na Lobuche i Island Peak wystarczy  podstawowa wiedza wspinaczkowa, bardzo dobra kondycja i dobry stan zdrowia są jednak niezbędne. Przed wejściem na pierwszy szczyt przeprowadzamy trening z podstaw asekuracji i posługiwania się sprzętem w zakresie, w jakim będzie to potrzebne na akcji górskiej. 


16.03. - 08.04.2024
20.04. - 13.05.2024

4150 USD

Everest

Lobuche Peak

Opis oferty

Wyprawa ta, to propozycja dla górskich miłośników szukających wyzwań na swoich pierwszych lub kolejnych himalajskich szczytach. Program został tak ułożony, by skorzystać z piękna himalajskiego treku w najbardziej znanym i przepięknym regionie Himalajów, Parku Sagarmatha, ale przede wszystkim – zdobyć aż 2 szczyty trekkingowe podczas 1 wyprawy!

 

Program został ułożony tak, by zadbać o odpowiednią aklimatyzację, ale również, by wyprawa nie była nadmiernie długa i była możliwa do realizacji dla większości osób, które nie mogą sobie pozwolić na nielimitowany urlop.

 

Oba szczyty są sklasyfikowane przez władze Nepalu, jako szczyty trekkingowe. Nie są trudne techniczne i wymagają bardzo podstawowej wiedzy wspinaczkowej, dobry stan zdrowia i bardzo dobra kondycja są jednak niezbędne by sprostać temu wyzwaniu. Rekomenduje się aby posiadać wcześniejsze doświadczenie w górach wysokich, tj. np. chociaż przejście trekkingu, gdzie wysokość przekraczała 4000m n p.m.

Lobuche East ma wysokość 6090 m (można też znaleźć informację, że to 6119 m, co nie jest prawdą). W ostatnich latach szczyt ten bardzo zyskuje na popularności, trudno się dziwić – widoki z wierzchołka są oszałamiające! Na szczyt wejdziemy po wcześniejszej aklimatyzacji w rejonie jezior Gokyo i przejściu przełęczy Cho La. Następnie udamy się do bazy pod najwyższą górą świata – Everest, wejdziemy również na wzgórze Kalapathar – przez niektórych  uważane za najpiękniejsze w części trekkingowej wędrówki. 

Następnym etapem naszej podróży będzie droga w kierunku Island Peak, naszego drugiego szcyztu.

Island Peak, znany również jako Imja Tse, ma wysokość 6165 m. Nazwa Island Peak została ustanowiona w 1953 roku przez członków brytyjskiej wyprawy na Mount Everest, ponieważ szczyt wygląda jak wyspa na morzu lodu, gdy patrzy się na nią z Dingboche, wioski położonej opodal. W 1983 roku przemianowany został na Imja Tse, ale Island Peak pozostaje wciąż najbardziej popularną nazwą.

Po zdobyciu szczytów, oczywiście uzyskasz oficjalny certyfikat potwierdzający Twoje osiągnięcia wydany przez władze nepalskie.

Nasza wyprawa rozpocznie się od lotu do Lukli, który sam w sobie już jest ekscytującym przeżyciem. Stąd pełni energii wyruszymy na fascynującą górską przygodę. 

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy jest to przygoda odpowiednia dla Ciebie – skontaktuj się z nami.
Himalajska wędrówka i niesamowite górskie doświadczenia czekają na Ciebie! 

Uwaga, ważne! Jako Meroway Adventure dołożymy wszelkich starań by zmaksymalizować Twoje szanse wejścia na szczyt, nasz zespół jest w pełni dedykowany i poświęcony temu zadaniu. Priorytetem jest jednak dla nas zawsze Twoje bezpieczeństwo. Może się zdarzyć, że szczytu nie zdobędziesz, gwarantujemy jednak, że z nami będziesz bezpieczny. 

Zapraszamy.

Podróżując z nami na szczyt trekkingowy możesz być spokojny o swoje bezpieczeństwo. Nasze grupy prowadzą wyłącznie doświadczeni nepalscy przewodnicy – wspinacze będący częścią naszego zespołu, część z nich wielokrotnie wchodziła na szczyty 8-śmiotysięczne. Jesteś więc w dobrych rękach. Ponadto, nasze grupy na szczyty trekkingowe nie przekraczają liczby 8 osób wchodzących jednocześnie. Z naszego doświadczenia wynika, że tak jest najbezpieczniej i najbardziej komfortowo dla Uczestników.

Program

Cena

4150 USD

Cena nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Oferta została tak przygotowana aby zapewnić kompleksowe świadczenia, tworzyliśmy ją na podstawie naszych doświadczeń i preferencji dotychczasowych Klientów. Prosimy zapoznać się ze szczegółami oferty niżej.

Istnieje możliwość zrezygnowania z wyżywienia w ramach świadczeń i opłacanie wyżywienia samodzielnie (dotyczy części trekkingowej). Wówczas koszt wyprawy jest niższy o około 250 -300 USD. Prosimy o informację w tej sprawie przy rezerwacji.

Cena zawiera

Cena nie zawiera

Galeria zdjęć z naszych poprzednich wyjazdów tą trasą.

Jeśli nadal się wahasz, zapraszamy do przeczytania kilku opinii naszych Klientów. Więcej opinii dostępna jest na naszym profilu na Facebook oraz w Google. Dziękujemy 🙂

Masz inne potrzeby?

Napisz do nas