Szczyty Trekkingowe

Lobuche Peak + trekking do Bazy pod Everestem z Gokyo

Zapraszamy na niezwykłą himalajską wyprawę, uwieńczoną zdobyciem szczytu Lobuche East, oraz na wędrówkę do bazy pod najwyższą górą świata. Ze szczytu Lobuche będziesz mieć okazję podziwiać spektakularną panoramę obejmującą: Everest, Lhotse, Nuptse, Ama Dablam i urokliwą „niezamężną córkę” Himalajów, jak mówią Nepalczycy – Pumori. Głównym celem tej wyprawy jest zdobycie Lobuche Peak, pięknym uzupełnieniem jest natomiast trekking w okolicach najwyższej góry świata i parku Sagarmatha.

Wyprawa ta dostępna jest dla osób o bardzo dobrej kondycji fizycznej, które szukają wyzwania większego niż sam himalajski trekking. Nie jest jednak niezbędne doświadczenie wspinaczkowe.

15.03.2023 - 04.04.2023

2990USD

Everest

Lobuche Peak

Opis oferty

Wyprawa została zaplanowana tak, aby nie tylko wspiąć się na szczyt, ale również poznać serce doliny Khumbu, wraz ze stolicą Sherpów – Namche Bazaar. Z pewnością docenisz też uroki niezwykłego Parku Narodowego Sagarmatha, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To dom dla różnorodnej, bogatej fauny i flory himalajskiej. Poznasz unikalną kulturę mieszkańców regionu. Przeniesiesz się w zachwycającą krainę himalajskich szczytów pokrytych śniegiem i lodem, odwiedzisz Kala Pathar – przez wielu uważany za najpiękniejszy punkt widokowy w Himalajach. W drodze na Lobuche Peak z bazy pod Everestem będziesz mógł dojrzeć lodospad grozy – Khumbu (Ice Fall), prawdziwe wyzwanie dla wspinaczy na najwyższą góry świata. Khumbu przesuwa się z prędkością metr na dobę, lawiny schodzą tam niemal jedna po drugiej, z hukiem przewracają się olbrzymie lodowe bloki. W trakcie wyprawy odwiedzimy również przepiękne jeziora Gokyo i zanim będziemy wspinać się na Lobuche (6060m), zrobimy konkretną aklimatyzację przechodząc przez Przełęcz Cho La Pass (5390M). 

W trakcie podróży zwiedzisz również Kathmandu – wyjątkową stolicę Nepalu i jej okolice. Będziesz mógł podziwiać m.in. hinduistyczną, największą w Nepalu świątynię Pashupatinath, sanktuarium Boudhanath czy też centralny plac królewski, Durbar Square. Wszystkie te obiekty to prawdziwe perły kultury z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczysz również świątynię Swayambunath, znaną jako Świątynia Małp. Nie zabraknie czasu na relaks w turystycznej dzielnicy – Thamelu, gdzie w gąszczu uliczek, straganów i kafejek, szybko poczujesz charakterystyczny klimat tego niezwykłego miasta.

Nasza wyprawa rozpocznie się od lotu do Lukli, który sam w sobie już jest ekscytującym przeżyciem. Stąd pełni energii wyruszymy na spotkanie z Lobuche Peak. Trasa podróży została tak zaplanowana, aby uczestnicy mieli odpowiednią ilość czasu na aklimatyzację i zostali dobrze przygotowani do wspinaczki na sam szczyt. Wszystko to dla większego bezpieczeństwa i komfortu Uczestników.
Program dostosowany jest dla osób zdrowych, w dobrej kondycji fizycznej, posiadających doświadczenie wysokogórskie. Takich, które chcą połączyć trekking ze wspinaczką podczas jednej wyprawy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy jest to przygoda odpowiednia dla Ciebie – skontaktuj się z nami.
Himalajska piramida Lobuche Peak czeka na Ciebie! Zapraszamy.

 

Lobuche Peak wspinaczka, szczyt Lobuche

Program

Cena

Cena nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Oferta została tak przygotowana aby zapewnić kompleksowe świadczenia, tworzyliśmy ją na podstawie naszych doświadczeń i preferencji dotychczasowych Klientów. Prosimy zapoznać się ze szczegółami oferty niżej.

Istnieje możliwość zrezygnowania z wyżywienia w ramach świadczeń i opłacanie wyżywienia samodzielnie (dotyczy części trekkingowej). Wówczas koszt wyprawy jest niższy o około 250 -300 USD. Prosimy o informację w tej sprawie przy rezerwacji.

Cena zawiera

Cena nie zawiera

Masz inne potrzeby?

Napisz do nas