Szczyty Trekkingowe

Island Peak (6160m)

Mierzysz wysoko? Wyrusz na wspaniałą przygodę w Himalaje, w miejsce, gdzie wznoszą się cztery z sześciu najwyższych na świecie szczytów: Everest, Lhotse, Makalu i Cho Oyu. Zdobądź najpopularniejszy w Himalajach szczyt trekkingowy – Island Peak, znany też pod nazwą Imja Tse (6189 m) i dotrzyj aż do bazy wspinaczkowej pod najwyższą górą świata (5364 m).

 

Proponujemy przetestowany Program i opiekę doświadczonych profesjonalistów.

 

Zapraszamy!

21.04.- 10.05.2024
20.10. - 08.11.2024

2790 USD

Island Peak

Opis oferty

Mierzysz wysoko? Wyrusz na wspaniałą przygodę w Himalaje, w miejsce, gdzie wznoszą się cztery z sześciu najwyższych na świecie szczytów: Everest, Lhotse, Makalu i Cho Oyu. Zdobądź najpopularniejszy w Himalajach szczyt trekkingowy – Island Peak, znany też pod nazwą Imja Tse (6189 m) i dotrzyj aż do bazy wspinaczkowej pod najwyższą górą świata (5364 m), co będzie również doskonałym czasem aklimatyzacji przed wędrówką na szczyt.

Poznasz serce doliny Khumbu, wraz ze stolicą Sherpów – Namche Bazaar, będziesz rozkoszować się urokiem Parku Narodowego Sagarmatha, będącego domem różnorodnej fauny i flory. Przekonasz się, jak bogata i interesująca jest kultura mieszkańców regionu, przede wszystkim mieszkających tu Szerpów.

Podczas tej wyprawy przeniesiesz się w krainę dostojnych, himalajskich szczytów, pokrytych śniegiem i lodem, wejdziesz na przepiękne wzgórze – Kala Pathar – przez wielu uważany za najpiękniejszy punkt widokowy w Himalajach. W drodze na Island Peak z bazy pod Everestem będziesz oglądać lodospad Khumbu – budzący szacunek wszystkich wspinających się na najwyższą górę świata. W trakcie podróży (jeśli będziesz mieć życzenie), poznasz również wyjątkową stolicę Nepalu i jej okolice, odwiedzisz miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO,  m.in. Hinduistyczną, największą w Nepalu świątynię Pashupatinath, sanktuarium Boudhanath czy też centralny plac królewski, Durbar Square. Zaprowadzimy Cię też do turystycznej dzielnicy miasta – Thamelu, gdzie w gąszczu uliczek, straganów i kafejek, szybko poczujesz wyjątkowy klimat królewskiego Kathmandu.

Nasza górska wyprawa rozpocznie się od pełnego wrażeń i wspaniałych widoków lotu do Lukli, skąd pełni entuzjazmu wyruszymy zdobyć Island Peak. Trasa podróży została tak zaplanowana, aby uczestnicy mieli wystarczająco dużo czasu na aklimatyzację i zostali dobrze wdrożeni w rytm wędrówki o charakterze wspinaczkowym. Wszystko to dla większego bezpieczeństwa i z dbałością o Twój komfort.

Wyprawa, którą proponujemy, przeznaczona jest dla osób o bardzo dobrej kondycji fizycznej, idealnie – posiadających doświadczenie wysokogórskie, choć nie jest to warunek niezbędny. Takich, które podczas jednego wyjazdu chcą doświadczyć zarówno trekkingu, jak i wejścia na szczyt trekkingowy.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy jest to wyzwanie odpowiednie dla Ciebie – skontaktuj się z nami, chętnie po przeprowadzeniu z Tobą krótkiej rozmowy, będziemy umieli podpowiedzieć.

Zapraszamy!

Podróżując z nami na szczyt trekkingowy możesz być spokojny o swoje bezpieczeństwo. Nasze grupy prowadzą wyłącznie doświadczeni nepalscy przewodnicy – wspinacze będący częścią naszego zespołu, część z nich wielokrotnie wchodziła na szczyty 8-śmiotysięczne. Jesteś więc w dobrych rękach. Ponadto, nasze grupy na szczyty trekkingowe nie przekraczają liczby 8 osób wchodzących jednocześnie. Z naszego doświadczenia wynika, że tak jest najbezpieczniej i najbardziej komfortowo dla Uczestników.

Program

Cena

Cena nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Oferta została tak przygotowana aby zapewnić kompleksowe świadczenia, tworzyliśmy ją na podstawie naszych doświadczeń i preferencji dotychczasowych Klientów. Prosimy zapoznać się ze szczegółami oferty niżej.

Istnieje możliwość zrezygnowania z wyżywienia w ramach świadczeń i opłacanie wyżywienia samodzielnie (dotyczy części trekkingowej). Wówczas koszt wyprawy jest niższy o około 250 -300 USD. Prosimy o informację w tej sprawie przy rezerwacji.

Cena zawiera

Cena nie zawiera

Jeśli nadal się wahasz, zapraszamy do przeczytania kilku opinii naszych Klientów. Więcej opinii dostępna jest na naszym profilu na Facebook oraz w Google. Dziękujemy 🙂

Masz inne potrzeby?

W przedstawionych propozycjach nie ma tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami i pozwól ułożyć dla Ciebie Twoją idealną drogę.

Oprócz propozycji przedstawionych na stronie mamy w sobie ogromną otwartość na tworzenie programów indywidualnych dopasowanych do potrzeb konkretnej osoby, czy grupy osób. Nasi Goście chętnie korzystają również z tej możliwości. 

Zapraszamy!

Napisz do nas