Ekspedycje

Ekspedycja Manaslu (8163 m)

wrzesień - październik

prosimy o kontakt

Everest

Lobuche Peak

Opis oferty

Mt Manaslu znajdująca się na wysokości 8 163 m w paśmie Manisiri Himal jest 8. najwyższą górą świata. Znana również jako „Kutang”, czyli „Góra Duchów”, która to nazwa pochodzi od sanskryckiego słowa „Manasa”, oznaczającego „intelekt”. 

Pierwsza wyprawa na ten wspaniały szczyt została zrealizowana w 1956 roku przez T. Imanishi i Gyalzen Norbu w ramach japońskiej ekspedycji. Jednak legalne pozwolenie na wspinaczkę na Manaslu zostało wydane alpinistom dopiero w 1991 roku. Do tej pory wyznaczono sześć tras wspinaczkowych na Manaslu, z których trasa południowa uznawana jest za najtrudniejszą. 

Dzięki zróżnicowanym krajobrazom i szerokim dolinom lodowcowym, długim grzbietom i umiarkowanym zboczom, Manaslu stanowi niezrównaną okazję do przygody dla ambitnych wspinaczy. Szczyt ten jest nieco trudniejszy niż Cho Oyu i Sishapangma, często szczyt ten jest popularnym wyborem przed wyprawą na Mt. Everest. 

 

Trasa trekkingowa na Manaslu jest jedną z najbardziej urzekających i przyjemnych dla oka, ponieważ idziemy wzdłuż rzeki Budhi Gandaki przez malownicze wioski, które są niesamowicie bogate kulturowo. Następnie przemierzając gęste lasy, wspinając się pod górę przez 9 pełnych przygód dni, w końcu docieramy do Manaslu Base Camp. Nasz pobyt w Sama Gaon nie tylko nas zaaklimatyzuje, ale także pozwoli odpocząć w pięknej wiosce rolników i handlarzy. Wizyta w klasztorze buddyjskim jest główną atrakcją tego pobytu. 

Zdobycie szczytu Manaslu wymaga założenia 4 obozów powyżej bazy. Trasa wspinaczki wznosi się po umiarkowanie nachylonych śnieżnych zboczach w dolnych partiach, podczas gdy zaczynają stawać się one bardziej strome powyżej obozu 1. Aż do obozu 4 stromizna rośnie. Nasi doświadczeni Szerpowie zadbają o zaporęczowanie trasy przez serię krótkich lodowych wybrzuszeń do obozu. 

Manaslu jest niezwykłą, piękną i tajemniczą górą. Zapraszamy Cię serdecznie do tej ekspedycji, która na pewno, będzie niezwykłą przygoda życia.

Idealną i popularną pora organizowania ekspedycji Manaslu jest okres jesieni, a dokładniej wrzesień – październik, w tym też terminie zapraszamy na przygodę z nami,

 

SGYM2108_Easy-Resize.com
Manaslu (8163 m)

Program

Cena

Cena nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Oferta została tak przygotowana aby zapewnić możliwie kompleksowe świadczenia, tworzyliśmy ją na podstawie naszych doświadczeń i preferencji dotychczasowych Klientów oraz konsultując z zaufanymi partnerami górskimi.

 

Cena zawiera

Cena nie zawiera

Manaslu (8163 m)

Masz inne potrzeby?

Napisz do nas