Wycieczki

Pozdrowienia od słonia. Park Chitwan i dolina Katmandu.

Poziom trudności: łatwy

Wyżywienie: w cenie

Najlepszy czas: cały rok poza lipcem i sierpniem
Ilość dni: 6

To wycieczka idealna dla miłośników przyrody i osób chcących poznać kulturę i zabytki niezwykłego Nepalu.

Podczas wycieczki będziesz mieć okazję zobaczyć prawdziwego nosorożca żyjącego wolno w Parku Chitwan, przejechać się na słoniu a kto wie, może nawet spotkać tygrysa bengalskiego?

W Katmandu zobaczysz wszystko co najważniejsze. Świątynię Małp, hinduistyczną Pasupatinath, buddyjską stupę Boudhanath oraz plac królewski!

To przygoda idealna dla każdego. Jako uzupełnienie górskiej przygody lub dedykowana wycieczka.

Do uzgodnienia

690 USD

Opis oferty

Park Narodowy Chitwan leży w południowej części Nepalu, w odległości 140 km od Katmandu. Zajmuje łączną powierzchnię 932 km kwadratowych subtropikalnego terenu, na który składają się piękne, zielone lasy deszczowe, tereny rzeczne i użytkowe. Jest to jeden z najbardziej zróżnicowanych obszarów przyrodniczych Nepalu. W parku można spotkać wiele dzikich zwierząt, takich jak: królewski tygrys bengalski, nosorożce, krokodyle, słonie indyjskie, niedźwiedzie oraz popularne w tym regionie lamparty. Park jest siedliskiem ponad 500 gatunków ptaków, zarówno takich, które żyją na stałe na tym terenie, jak również wędrownych. Jest to w naszej ocenie – punkt obowiązkowy programu dla wszystkich miłośników flory i fauny. Chitwan posiada również największy ośrodek hodowli słoni w Azji, gdzie można spotkać też ich liczne, młode potomstwo.
Podczas tej podróży zwiedzisz również egzotyczną stolicę Nepalu, Katmandu. Jest tu wiele niezwykłych miejsc, z bogatą przeszłością i niepowtarzalną architekturą, jak chociażby główny plac miejski – Durbar Square, największa w Nepalu hinduistyczna świątynia – Pasupathinath oraz piękne sanktuarium Boudhanath – z najsłynniejszą na świecie stupą buddyjską. Wszystkie te obiekty zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nogi poniosą Cię też do niezwykłej, pełnej gwaru dzielnicy miasta – Thamelu, gdzie będzie okazja skosztować lokalnych potraw w jednej z niezliczonych kafejek lub restauracji oraz kupić pamiątki, przy okazji zdobywając doświadczenie w cennej sztuce targowania się ze sprzedawcami.
Zwiedzimy również Świątynię Małp, z której roztacza się urokliwy widok na Dolinę Katmandu.

Meroway - Wybierz Twoją drogę podróży | Trekking Nepal

Program

Dzień 1 – Przylot do Katmandu. Witamy w Nepalu! Namaste!

Po przylocie i zakwaterowaniu możesz odpocząć po podróży lub jeśli będziesz miał siły i ochotę – jeszcze tego samego dnia zwiedzić Świątynię Swayambhunath, tzw. Świątynię Małp – położoną zaledwie 20 minut spacerem od Thamelu – dzielnicy turystycznej. Świątynia powstała przed V wiekiem naszej ery i jest miejscem czczonym przez Nepalczyków. Położona jest na wzgórzu, skąd roztacza się piękny widok na miasto. Wieczór możesz spędzić w jednej z lokalnych restauracji. Nocleg w hotelu.

Dzień 2 – Poznawanie doliny Katmandu.

Tego dnia po śniadaniu najpierw zwiedzisz świątynię Pashupatinath. Jest to jedna z najstarszych hinduistycznych świątyń Nepalu, będąca świętym miejscem wyznawców hinduizmu, do którego licznie pielgrzymują. Ta wielka świątynia Shiwy składa się z wielu kompleksów oddzielnych budowli, pomników, a w wielu miejscach spotkacie świętych mężów Sadhu z tradycyjnie pomalowanymi twarzami. Następnie udamy się do sanktuarium Bouddhanath, z największą stupą w południowej Azji, będącego głównym ośrodkiem buddyzmu tybetańskiego w Nepalu. Następnie przejdziemy na centralny plac miasta – Durbar Square. To dawna siedziba królewska, zbudowana w XII wieku. Zobaczysz tu wiele unikalnych budowli, w tym świątynię Kumari Bahal (Dom Żyjącej Bogini), gdzie może dostąpisz spotkania z samą Kumari – żywym wcieleniem bogini. Nocleg w hotelu w Katmandu.

Dzień 3 – Podróż z Katmandu do Chitwan. Wizyta w Tharu village.

Po wczesnej pobudce i śniadaniu w hotelu, autobusem turystycznym pojedziemy do Chitwan. Czeka nas interesująca podróż słynną drogą – Prithivi Highway. Niesamowite widoki i dreszczyk emocji – gwarantowane! Po około 5 godzinach dotrzemy do Chitwan. Po zakwaterowaniu w hotelu czeka nas lunch oraz zapoznanie z programem na kolejne dni. Po krótkim odpoczynku udamy się na wycieczkę do miejscowości Tharu. Wieczorem czeka Cię romantyczny zachód słońca nad brzegiem rzeki oraz program kulturalny w hotelu. Nocleg.

Dzień 4 – Odkrywanie Chitwan.

Rozpoczniemy poranek od 1,5 godzinnego safari na słoniach w okolicy pobliskich terenów leśnych. Następnie wrócimy do hotelu na śniadanie. Dalej, chętnych czeka przygoda z kajakiem, spacer w subtropikalnym lesie lub wizyta na farmie słoni. Będziemy mogli obserwować niezwykła kąpiel tych zwierząt, która na pewno dostarczy nie lada emocji. Nocleg w hotelu.

Dzień 5 – Doświadczenie ornitologiczne, powrót do Katmandu, uroczysta kolacja z programem kulturalnym.

Poranna obserwacja ptaków oraz powrót do Katmandu. Dzień rozpoczniemy jak rasowi ornitolodzy – od porannej obserwacji ptactwa w Parku Narodowym Chitwan. Następnie wrócimy do hotelu na śniadanie, po czym ruszymy w podróż powrotną do Katmandu. Po południu odpoczynek w Katmandu, z możliwością ostatniego spaceru po Thamelu. Wieczorem wszyscy spotkamy się na uroczystej kolacji w restauracji z tradycyjną kuchnią nepalską, gdzie czeka nas również program kulturalny.

Dzień 6 – Pożegnanie, zakończenie programu.

Dzisiaj niestety pora się pożegnać. Jeśli chcesz przedłużyć pobyt lub skorzystać z innej wycieczki lub wędrówki górskiej – daj nam znać. Jeśli jednak tego dnia wracasz do domu, Przewodnik odwiezie Cię na lotnisko 3 godziny przed odlotem. Dziękujemy bardzo, że wybrałeś wyprawę z Meroway Adventure. Życzymy szczęśliwego powrotu do kraju.

Cena

690 USD

Cena nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Oferta została tak przygotowana aby zapewnić kompleksowe świadczenia, tworzyliśmy ją na podstawie naszych doświadczeń i preferencji dotychczasowych Klientów. Prosimy zapoznać się ze szczegółami oferty niżej.

Cena zawiera

Cena nie zawiera

Masz inne potrzeby?

W przedstawionych propozycjach nie ma tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami i pozwól ułożyć dla Ciebie Twoją idealną drogę.

Oprócz propozycji przedstawionych na stronie mamy w sobie ogromną otwartość na tworzenie programów indywidualnych dopasowanych do potrzeb konkretnej osoby, czy grupy osób. Nasi Goście chętnie korzystają również z tej możliwości. 

Zapraszamy!

Napisz do nas