Trekking

Lobuche Peak z trekkingiem do Bazy pod Everestem przez jeziora Gokyo i przełęcz Cho La

Poziom trudności: umiarkowany – łatwy technicznie, wymagana bardzo dobra kondycja fizyczna

Wyżywienie: w cenie

Max wysokość: 6090 m

Ilość dni: 21

Podobno nie ma ludzi niezastąpionych. Z pewnością są jednak takie miejsca na Ziemi. Wybierz się z nami w region nieporównywalny z żadnym innym na świecie. W miejsce, gdzie wznoszą się cztery z sześciu najwyższych szczytów Ziemi: Everest, Lhotse, Makalu i Cho Oyu. Prawdziwa korona świata! Trekking do bazy pod Everestem to gwarancja fascynującej i kultowej przygody, w otoczeniu zapierających dech w piersiach widoków. Ten program jest wyjątkowy, ponieważ dodajemy do niego jeszcze wizytę w Bazie pod Ama Dablam, jak niektórzy sądzą – najpiękniejszą górą świata. Zobaczysz w niej jak wygląda ekspedycja, spotkasz wspinaczy atakujących ten niezwykły i wymagający szczyt.

Program został tak przygotowany by zapewnić optymalną aklimatyzację i skorzystać z himalajskiej wędrówki jak najlepiej.

Zapraszamy!

Termin do uzgodnienia

2790 USD

Opis oferty

Wyprawa została zaplanowana tak, aby nie tylko wspiąć się na szczyt, ale również poznać serce doliny Khumbu, wraz ze stolicą Sherpów – Namche Bazaar. Z pewnością docenisz też uroki niezwykłego Parku Narodowego Sagarmatha, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To dom dla różnorodnej, bogatej fauny i flory himalajskiej. Poznasz unikalną kulturę mieszkańców regionu. Przeniesiesz się w zachwycającą krainę himalajskich szczytów pokrytych śniegiem i lodem, odwiedzisz Kala Pathar – przez wielu uważany za najpiękniejszy punkt widokowy w Himalajach. W drodze na Lobuche Peak z bazy pod Everestem będziesz mógł dojrzeć lodospad grozy – Khumbu (Ice Fall), prawdziwe wyzwanie dla wspinaczy na najwyższą góry świata. Khumbu przesuwa się z prędkością metr na dobę, lawiny schodzą tam niemal jedna po drugiej, z hukiem przewracają się olbrzymie lodowe bloki. W trakcie wyprawy odwiedzimy również przepiękne jeziora Gokyo i zanim będziemy wspinać się na Lobuche, zrobimy konkretną aklimatyzację przechodząc przez Przełęcz Cho La Pass (5390M). To będzie dobra weryfikacja kondycji, zanim ruszymy po więcej!

W trakcie podróży zwiedzisz również Kathmandu (opcjonalnie, część osób wybiera relaks, ponieważ jest to dla nich kolejna himalajska przygoda). W trakcie zwiedzania Kathmandu, poznasz wyjątkową stolicę Nepalu i jej okolice. Będziesz mógł podziwiać m.in. hinduistyczną, największą w Nepalu świątynię Pashupatinath, sanktuarium Boudhanath czy też centralny plac królewski, Durbar Square. Wszystkie te obiekty to prawdziwe perły kultury z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczysz również świątynię Swayambunath, znaną jako Świątynia Małp. Nie zabraknie czasu na relaks w turystycznej dzielnicy – Thamelu, gdzie w gąszczu uliczek, straganów i kafejek, szybko poczujesz charakterystyczny klimat tego niezwykłego miasta.

Nasza wyprawa rozpocznie się od lotu do Lukli, który sam w sobie już jest ekscytującym przeżyciem. Stąd pełni energii wyruszymy na spotkanie z Lobuche Peak. Trasa podróży została tak zaplanowana, aby uczestnicy mieli odpowiednią ilość czasu na właściwą aklimatyzację i zostali dobrze przygotowani do wejścia na sam szczyt. Wszystko to dla większego bezpieczeństwa i komfortu Uczestników.
Program dostosowany jest dla osób zdrowych, w dobrej kondycji fizycznej, idealnie – posiadających doświadczenie wysokogórskie. Takich, które chcą połączyć trekking z wyzwaniem himalajskiego szczytu o charakterze wspinaczkowym podczas jednej wyprawy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy jest to przygoda odpowiednia dla Ciebie – skontaktuj się z nami.
Himalajska piramida Lobuche Peak czeka na Ciebie! Zapraszamy.

Dodamy, że przeprowadziliśmy już wiele skutecznych wypraw na Lobuche Peak i wiemy jak to robić dobrze. Wybierając się z nami nie otrzymasz jednak gwarancji wejścia. Otrzymasz natomiast gwarancję bezpieczeństwa. Dołożymy wszelkich starań byś mógł/mogła zrealizować swój cel i podejmiemy wspólnie z Tobą wysiłki byś zdobył/zdobyła szczyt, Twoje bezpieczeństwo zawsze jednak będzie dla nas priorytetem.

Zapraszamy do wspólnej przygody!

Wybierając wędrówkę trekkingową z nami, masz gwarancję zaopiekowania przez lokalnych nepalskich przewodników górskich będących członkami naszego zespołu. Nasi przewodnicy urodzili i wychowali się w górach, często poza sezonem nadal w nich mieszkają. Każdy z naszych przewodników posiada licencję przewodnika górskiego lub lidera wypraw trekkingowych, każdy z nich mówi w języku angielskim. Część naszych Przewodników wielokrotnie wchodziła na szczyty ośmiotysięczne.

Nasz nepalski zespół najlepiej zna kulturę swojego kraju i pokaże Ci jaka naprawdę jest. Nepalczycy mają dostęp do miejsc i informacji niedostępnych dla osób spoza Nepalu, chętnie się z Tobą nimi podzielą. Pokażą Ci to, czego nie spotkasz na komercyjnych wyprawach. Bardzo dbamy o element lokalności i unikatowości w naszych podróżach.

Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo. W sytuacji zagrożenia, natychmiast organizujemy pomoc, wzywamy helikopter czy pomoc medyczną. Znając zawiłości nepalskiej biurokracji, wiemy jak działać skutecznie i jak uzyskać pomoc bez zwłoki. Mamy w tym duże doświadczenie.
Ponieważ jesteśmy agencją nepalską i nie korzystamy z polskich Przewodników oraz jesteśmy mistrzami w negocjacjach – dajemy Ci najlepszą jakość i największy zakres usług w proponowanej cenie.

Nasze grupy trekkingowe nie przekraczają 12 osób!

Program

program

Cena

2790 USD

Cena nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Oferta została tak przygotowana aby zapewnić kompleksowe świadczenia, tworzyliśmy ją na podstawie naszych doświadczeń i preferencji dotychczasowych Klientów. Prosimy zapoznać się ze szczegółami oferty poniżej.

Istnieje możliwość zrezygnowania z wyżywienia w ramach świadczeń i opłacanie wyżywienia samodzielnie. Wówczas koszt wyprawy jest niższy o około 250 -300 USD. Prosimy o informację w tej sprawie przy rezerwacji.

Cena zawiera

  • lorem ipsum
  • lorem ipsum
  • lorem ipsum
  • lorem ipsum

Cena nie zawiera

  • lorem ipsum
  • lorem ipsum
  • lorem ipsum
  • lorem ipsum

Nasze zdjęcia z podróży tą trasą.

Jeśli nadal się wahasz, zapraszamy do przeczytania kilku opinii naszych Klientów. Więcej opinii dostępna jest na naszym profilu na Facebook oraz w Google. Dziękujemy :)

Masz inne potrzeby?

W przedstawionych propozycjach nie ma tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami i pozwól ułożyć dla Ciebie Twoją idealną drogę.

Oprócz propozycji przedstawionych na stronie mamy w sobie ogromną otwartość na tworzenie programów indywidualnych dopasowanych do potrzeb konkretnej osoby, czy grupy osób. Nasi Goście chętnie korzystają również z tej możliwości. 

Zapraszamy!

Napisz do nas