Szczyty Trekkingowe

Lobuche Peak z trekkingiem do Bazy pod Everestem przez jeziora Gokyo i przełęcz Cho La

Poziom trudności: umiarkowany – łatwy technicznie, wymagana bardzo dobra kondycja fizyczna

Wyżywienie: w cenie

Max wysokość: 6090 m

Ilość dni: 21

Zapraszamy na niezwykłą himalajską wyprawę, uwieńczoną zdobyciem szczytu Lobuche East, oraz na wędrówkę do bazy pod najwyższą górą świata. To wyprawa idealna dla każdego miłośnika gór szukającego górskiego wyzwania.

Ze szczytu Lobuche będziesz mieć okazję podziwiać spektakularną panoramę Himalajów, obejmującą między innymi – Everest, Lhotse, Nuptse, Ama Dablam i urokliwą „niezamężną córkę” Himalajów, jak mówią Nepalczycy – Pumori. Głównym celem tej wyprawy jest zdobycie Lobuche Peak, pięknym uzupełnieniem i idealną aklimatyzacją przed zdobywaniem szczytu, jest natomiast trekking w okolicach najwyższej góry świata i parku Sagarmatha.

Wyprawa ta dostępna jest dla osób o bardzo dobrej kondycji fizycznej, które szukają wyzwania większego niż sam himalajski trekking. Nie jest jednak niezbędne doświadczenie wspinaczkowe.

Wyprawa ta będzie idealna, jeśli chcesz spróbować swoich sił na swoim pierwszym albo kolejnym himalajskim szczycie zanim ruszysz wyżej lub po prostu – aż tam! Serdecznie zapraszamy!

Uwaga: istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wspinaczkowego na miejscu, więc nie musisz zabierać go ze sobą do Nepalu.

Aby wejść na Lobuche wystarczy bardzo podstawowa wiedza wspinaczkowa, bardzo dobra kondycja i dobry stan zdrowia są jednak niezbędne.

14.04. – 04.05.2024
13.10. – 02.11.2024

2790 USD

Opis oferty

Wyprawa została zaplanowana tak, aby nie tylko wspiąć się na szczyt, ale również poznać serce doliny Khumbu, wraz ze stolicą Sherpów – Namche Bazaar. Z pewnością docenisz też uroki niezwykłego Parku Narodowego Sagarmatha, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To dom dla różnorodnej, bogatej fauny i flory himalajskiej. Poznasz unikalną kulturę mieszkańców regionu. Przeniesiesz się w zachwycającą krainę himalajskich szczytów pokrytych śniegiem i lodem, odwiedzisz Kala Pathar – przez wielu uważany za najpiękniejszy punkt widokowy w Himalajach. W drodze na Lobuche Peak z bazy pod Everestem będziesz mógł dojrzeć lodospad grozy – Khumbu (Ice Fall), prawdziwe wyzwanie dla wspinaczy na najwyższą góry świata. Khumbu przesuwa się z prędkością metr na dobę, lawiny schodzą tam niemal jedna po drugiej, z hukiem przewracają się olbrzymie lodowe bloki. W trakcie wyprawy odwiedzimy również przepiękne jeziora Gokyo i zanim będziemy wspinać się na Lobuche, zrobimy konkretną aklimatyzację przechodząc przez Przełęcz Cho La Pass (5390M). To będzie dobra weryfikacja kondycji, zanim ruszymy po więcej!

W trakcie podróży zwiedzisz również Kathmandu (opcjonalnie, część osób wybiera relaks, ponieważ jest to dla nich kolejna himalajska przygoda). W trakcie zwiedzania Kathmandu, poznasz wyjątkową stolicę Nepalu i jej okolice. Będziesz mógł podziwiać m.in. hinduistyczną, największą w Nepalu świątynię Pashupatinath, sanktuarium Boudhanath czy też centralny plac królewski, Durbar Square. Wszystkie te obiekty to prawdziwe perły kultury z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczysz również świątynię Swayambunath, znaną jako Świątynia Małp. Nie zabraknie czasu na relaks w turystycznej dzielnicy – Thamelu, gdzie w gąszczu uliczek, straganów i kafejek, szybko poczujesz charakterystyczny klimat tego niezwykłego miasta.

Nasza wyprawa rozpocznie się od lotu do Lukli, który sam w sobie już jest ekscytującym przeżyciem. Stąd pełni energii wyruszymy na spotkanie z Lobuche Peak. Trasa podróży została tak zaplanowana, aby uczestnicy mieli odpowiednią ilość czasu na właściwą aklimatyzację i zostali dobrze przygotowani do wejścia na sam szczyt. Wszystko to dla większego bezpieczeństwa i komfortu Uczestników.
Program dostosowany jest dla osób zdrowych, w dobrej kondycji fizycznej, idealnie – posiadających doświadczenie wysokogórskie. Takich, które chcą połączyć trekking z wyzwaniem himalajskiego szczytu o charakterze wspinaczkowym podczas jednej wyprawy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy jest to przygoda odpowiednia dla Ciebie – skontaktuj się z nami.
Himalajska piramida Lobuche Peak czeka na Ciebie! Zapraszamy.

Dodamy, że przeprowadziliśmy już wiele skutecznych wypraw na Lobuche Peak i wiemy jak to robić dobrze. Wybierając się z nami nie otrzymasz jednak gwarancji wejścia. Otrzymasz natomiast gwarancję bezpieczeństwa. Dołożymy wszelkich starań byś mógł/mogła zrealizować swój cel i podejmiemy wspólnie z Tobą wysiłki byś zdobył/zdobyła szczyt, Twoje bezpieczeństwo zawsze jednak będzie dla nas priorytetem.

Zapraszamy do wspólnej przygody!

Podróżując z nami na szczyt trekkingowy możesz być spokojny o swoje bezpieczeństwo. Nasze grupy prowadzą wyłącznie doświadczeni nepalscy przewodnicy – wspinacze będący częścią naszego zespołu, część z nich wielokrotnie wchodziła na szczyty 8-śmiotysięczne. Jesteś więc w dobrych rękach. Przeprowadziliśmy już wiele skutecznych wejść i przede wszystkim – bezpiecznych wypraw. Ponadto, nasze grupy na szczyty trekkingowe nie przekraczają liczby 8 osób wchodzących jednocześnie. Z naszego doświadczenia wynika, że tak jest najbezpieczniej i najbardziej komfortowo dla Uczestników.

Program

Dzień 1 – Witamy w Nepalu
Dzień 2 – Przygotowanie do górskiej przygody i podróż do Ramechap na lotnisko Manthali skąd będziemy lecieć do Lukli.
Dzień 3 – Rozpoczęcie górskiej przygody. Lot do Lukli i trekking do Phading (2610m)
Dzień 4 – Phading do Namche (3440m), około 7 godzin.
Dzień 5 – Aktywna aklimatyzacja w Namche i okolicy.
Dzień 6 – Namche do Dhole (4200m), około 7 godzin.
Dzień 7 – Dhole do Machermo (4470m), około 5 godzin.
Dzień 8 – Machermo do Gokyo (4790m), około 5 godzin.
Dzień 9 – Gokyo Ri i wędrówka do Thangak (4690m)
Dzień 10 – Thangak do Dzongla (4830m) przez przełęcz Cho La Pass (5380m).
Dzień 11 – Dzongla do Lobuche High Camp, 5400 M. Około 6 godzin.
Dzień 12 – Przygotowanie do wspinaczki, trening.
Dzień 13 – Wspinaczka na Lobuche Peak (6060 m)! Powrót do High Camp, odpoczynek i trek do Lobuche (4910M). Łącznie ok. 11 godzin.
Dzień 14 – Lobuche do Gorakshep, Baza pod Everestem, powrót do Gorakshep. Łącznie ok. 9 godzin.
Dzień 15 – Gorakshep/Lobuche do Tyangbuche.
Dzień 16 – Tyangboche do Jorsale przez Namche Bazar.
Dzień 17 – Jorsale – Lukla.
Dzień 18 – Lukla, lot do Ramechap, powrót do Katmandu. Czas wolny.
Dzień 19 – Poznawanie Katmandu.
Dzień 20 – Dzień rezerwowy.
Dzień 21 – Czas pożegnania. Wylot z Nepalu.

Cena

2790 USD

Cena nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Oferta została tak przygotowana aby zapewnić kompleksowe świadczenia, tworzyliśmy ją na podstawie naszych doświadczeń i preferencji dotychczasowych Klientów. Prosimy zapoznać się ze szczegółami oferty niżej.

Istnieje możliwość zrezygnowania z wyżywienia w ramach świadczeń i opłacanie wyżywienia samodzielnie (dotyczy części trekkingowej). Wówczas koszt wyprawy jest niższy o około 250 -300 USD. Prosimy o informację w tej sprawie przy rezerwacji.

Cena zawiera

Cena nie zawiera

Nasze zdjęcia z podróży tą trasą.

Jeśli nadal się wahasz, zapraszamy do przeczytania kilku opinii naszych Klientów. Więcej opinii dostępna jest na naszym profilu na Facebook oraz w Google. Dziękujemy :)

Masz inne potrzeby?

W przedstawionych propozycjach nie ma tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami i pozwól ułożyć dla Ciebie Twoją idealną drogę.

Oprócz propozycji przedstawionych na stronie mamy w sobie ogromną otwartość na tworzenie programów indywidualnych dopasowanych do potrzeb konkretnej osoby, czy grupy osób. Nasi Goście chętnie korzystają również z tej możliwości. 

Zapraszamy!

Napisz do nas