Szczyty Trekkingowe

Island Peak (6165 m)

Poziom trudności: umiarkowany (łatwy technicznie, wymagana bardzo dobra kondycja fizyczna)

Wyżywienie: w cenie

Max wysokość: 6165 m

Ilość dni: 20 (program standardowy)
Istnieje też możliwość skorzystania z programu rozszerzonego przez dolinę Gokyo i przełęcz Cho la, wówczas: 23 dni

Mierzysz wysoko? Wyrusz na wspaniałą przygodę w Himalaje, w miejsce, gdzie wznoszą się cztery z sześciu najwyższych na świecie szczytów: Everest, Lhotse, Makalu i Cho Oyu. Zdobądź najpopularniejszy w Himalajach szczyt trekkingowy – Island Peak, znany też pod nazwą Imja Tse (6189 m) i dotrzyj również do bazy wspinaczkowej pod najwyższą górą świata, Everest znajdującej się na wysokości 5364 m. To będzie dobra aklimatyzacja przed głównym punktem programu, wejściem na Island Peak!

 

Proponujemy przetestowany Program i opiekę doświadczonych profesjonalistów.

 

Uwaga: Nie musisz brać sprzętu wspinaczkowego ze sobą z Polski, możesz go wypożyczyć na miejscu za relatywnie niewielką cenę.

 

Zapraszamy!

20.04.- 09.05.2024
19.10. – 07.11.2024
16.10. – 07.11.2024 (wersja rozszerzona)

2750 USD

Opis oferty

Mierzysz wysoko? Wyrusz na wspaniałą przygodę w Himalaje, w miejsce, gdzie wznoszą się cztery z sześciu najwyższych na świecie szczytów: Everest, Lhotse, Makalu i Cho Oyu. Zdobądź najpopularniejszy w Himalajach szczyt trekkingowy – Island Peak, znany też pod nazwą Imja Tse (6189 m) i dotrzyj też do bazy wspinaczkowej pod najwyższą górą świata, Everest znajdującej się na wysokości 5364 m, co będzie również doskonałym czasem aklimatyzacji przed wędrówką na szczyt.

Poznasz serce doliny Khumbu, wraz ze stolicą Sherpów – Namche Bazaar, będziesz rozkoszować się urokiem Parku Narodowego Sagarmatha, będącego domem różnorodnej fauny i flory, gdzie na spokojnie, będziemy się aklimatyzować przed akcją wysokogórską na Island. Przekonasz się, jak bogata i interesująca jest kultura mieszkańców regionu, przede wszystkim mieszkających tu Szerpów.

Podczas tej wyprawy przeniesiesz się w krainę dostojnych, himalajskich szczytów, pokrytych śniegiem i lodem, wejdziesz na przepiękne wzgórze – Kala Pathar – przez wielu uważany za najpiękniejszy punkt widokowy w Himalajach. W drodze na Island Peak z bazy pod Everestem będziesz oglądać lodospad Khumbu – budzący szacunek wszystkich wspinających się na najwyższą górę świata. W trakcie podróży (jeśli będziesz mieć życzenie), poznasz również wyjątkową stolicę Nepalu i jej okolice, odwiedzisz miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO,  m.in. Hinduistyczną, największą w Nepalu świątynię Pashupatinath, sanktuarium Boudhanath czy też centralny plac królewski, Durbar Square. Zaprowadzimy Cię też do turystycznej dzielnicy miasta – Thamelu, gdzie w gąszczu uliczek, straganów i kafejek, szybko poczujesz wyjątkowy klimat królewskiego Kathmandu.

Nasza górska wyprawa rozpocznie się od pełnego wrażeń i wspaniałych widoków lotu do Lukli, skąd pełni entuzjazmu wyruszymy zdobyć Island Peak. Trasa podróży została tak zaplanowana, aby uczestnicy mieli wystarczająco dużo czasu na aklimatyzację i zostali dobrze wdrożeni w rytm wędrówki o charakterze wspinaczkowym. Wszystko to dla większego bezpieczeństwa i z dbałością o Twój komfort.

Wyprawa, którą proponujemy, przeznaczona jest dla osób o bardzo dobrej kondycji fizycznej, idealnie – posiadających doświadczenie wysokogórskie, choć nie jest to warunek niezbędny. Takich, które podczas jednego wyjazdu chcą doświadczyć zarówno trekkingu, jak i wejścia na szczyt trekkingowy.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy jest to wyzwanie odpowiednie dla Ciebie – skontaktuj się z nami, chętnie po przeprowadzeniu z Tobą krótkiej rozmowy, będziemy umieli podpowiedzieć.

Uwaga – priorytetem jest dla nas Twoje bezpieczeństwo, dlatego nie gwarantujemy wejścia na szczyt. Dołożymy wszelkich starań, by Ci to umożliwić, nasza załoga jest w pełni Tobie dedykowana i poświęcona, będziemy tak działać byś mógł/mogła zrealizować swój cel. Miej jednak na uwadze, że główną gwarancją, którą odważnie deklarujemy, jest Twoje bezpieczeństwo. Ono jest dla nas najwyższym priorytetem.

Zapraszamy!

Podróżując z nami na szczyt trekkingowy możesz być spokojny o swoje bezpieczeństwo. Nasze grupy prowadzą wyłącznie doświadczeni nepalscy przewodnicy – wspinacze będący częścią naszego zespołu, część z nich wielokrotnie wchodziła na szczyty 8-śmiotysięczne. Jesteś więc w dobrych rękach. Przeprowadziliśmy już wiele skutecznych wejść i przede wszystkim – bezpiecznych wypraw. Ponadto, nasze grupy na szczyty trekkingowe nie przekraczają liczby 8 osób wchodzących jednocześnie. Z naszego doświadczenia wynika, że tak jest najbezpieczniej i najbardziej komfortowo dla Uczestników.

Program

Dzień 1 – Witamy w Nepalu
Dzień 2 – Przygotowanie do górskiej przygody i podróż do Ramechap, na lotnisko Manthali airport skąd kolejnego dnia ruszymy do Lukli.
Dzień 3 – Rozpoczęcie górskiej przygody. Lot do Lukli. Trekking do Phading (2610m), trekking około 4 godziny.
Dzień 4 – Trek do Namche Bazaar (3440m), około 7 godzin wędrówki.
Dzień 5 – Aktywna aklimatyzacja w okolicy Namche Bazaar.
Dzień 6 – Wędrówka z Namche do Tengboche (3860m), czas trwania około 6 godzin.
Dzień 7 – Trekking z Tengboche do Pheriche (4240m), wędrówka około 6 godzin.
Dzień 8 – Pheriche do miejscowości Lobuche (4910m). Trekking około 6 godzin.
Dzień 9 –Trekking z Lobuche do Gorakshem (5170m), po odpoczynku i posiłku – trek do Bazy pod Everestem, popołudniu powrót do Gorakshep. Nocleg. Łącznie około 8 godzin.
Dzień 10 – Podejście na Kalapatthar (5600m) na wschód słońca. Następnie powrót do Lobuche. Łącznie około 8 godzin.
Dzień 11 – Lobuche village przez przełęcz Kongma La (5535m), trekking do Chhukukng (4730m). Łącznie wędrówka około 7 godzin.
Dzień 12 – Chukung do bazy pod Island Peak (5120m). Trekking około 4 godzin,
Dzień 13 – Aktywny dzień odpoczynku, przygotowanie do ataku szczytowego, trening przypominający odnośnie zasad zachowania na górze i posługiwania się sprzętem.
Dzień 14 – Wejście na Island Peak. Dzień kulminacyjny podróży. Wyruszymy w nocy, wejdziemy na szczyt, po około 11-12 godzinach wrócimy do bazy.
Dzień 15 – Z bazy pod Island Peak wracamy w drogę powrotną. Dziś wędrujemy do Pangboche (3930m), będzie wędrowało się lekko, około 6 godzin.
Dzień 16 – Trek z Pangboche przez Phortse do Namche Bazaar. łącznie około 7 godzin.
Dzień 17 –Z Namche wędrujemy bezpośrednio do Lukli. Wieczorem celebrujemy osiągnięcia!
Dzień 18 – Poranny lot z Lukli do Ramechap, przejazd do Katmandu, odpoczynek.
Dzień 19 – Dzień rezerwowy. Opcjonalne poznawanie Katmandu (proponujemy program całodniowy)
Dzień 20 – Czas pożegnania. Wylot z Nepalu.

Cena

2750 USD

Cena nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Oferta została tak przygotowana aby zapewnić kompleksowe świadczenia, tworzyliśmy ją na podstawie naszych doświadczeń i preferencji dotychczasowych Klientów. Prosimy zapoznać się ze szczegółami oferty niżej.

Istnieje możliwość zrezygnowania z wyżywienia w ramach świadczeń i opłacanie wyżywienia samodzielnie (dotyczy części trekkingowej). Wówczas koszt wyprawy jest niższy o około 250 -300 USD. Prosimy o informację w tej sprawie przy rezerwacji.

Cena zawiera

Cena nie zawiera

Nasze zdjęcia z podróży tą trasą.

Jeśli nadal się wahasz, zapraszamy do przeczytania kilku opinii naszych Klientów. Więcej opinii dostępna jest na naszym profilu na Facebook oraz w Google. Dziękujemy :)

Masz inne potrzeby?

W przedstawionych propozycjach nie ma tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami i pozwól ułożyć dla Ciebie Twoją idealną drogę.

Oprócz propozycji przedstawionych na stronie mamy w sobie ogromną otwartość na tworzenie programów indywidualnych dopasowanych do potrzeb konkretnej osoby, czy grupy osób. Nasi Goście chętnie korzystają również z tej możliwości. 

Zapraszamy!

Napisz do nas