Wycieczki

Egzotyka Doliny Katmandu oraz rajska Dolina Pokhary.

Poziom trudności: łatwy

Wyżywienie: w cenie

Najlepszy czas: cały rok poza lipcem i sierpniem
Ilość dni: 7

Wyprawa ta to propozycja dedykowana osobom, które chciałyby poznać niezwykły, wzajemnie się przenikający mix hinduizmu i buddyzmu obecny w Nepalu, jak również doświadczyć uroków górskich pejzaży w sielankowej Dolinie Pokhary.

W Katmandu zobaczysz wszystko co najważniejsze. Świątynię Małp, hinduistyczną Pasupatinath, buddyjską stupę Boudhanath oraz plac królewski! W pokharze poznasz jej najpiękniejsze zakątki i doświadczysz relaksu w tej malowniczo położonej miejscowości, skąd roztaczają się widoki na piękne himalajskie szczyty.

To przygoda idealna dla każdego. Jako uzupełnienie górskiej przygody lub dedykowana wycieczka.

Do uzgodnienia

840 USD

Opis oferty

Naszą przygodę rozpoczniemy od zwiedzanie królewskiej stolicy Nepalu, Katmandu. Zwiedzisz wiele unikalnych obiektów, jak chociażby Królewski Plac miejski – Durbar Square, największą w Nepalu hinduistyczną świątynię – Pasupathinath czy piękne sanktuarium Boudhanath – z najsłynniejszą na świecie stupą buddyjską. Wszystkie te zabytki zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będziesz również miał okazję zajrzeć do tętniącej życiem, turystycznej dzielnicy miasta – Thamelu, gdzie możesz zatrzymać się w jednej z restauracji serwującej lokalne specjały czy kupić pamiątki, przy okazji wykorzystując swój talent negocjacyjny w targowaniu się ze sprzedawcami. Odwiedzimy również Świątynię Małp, z której roztacza się niezapomniany widok na Dolinę Katmandu. Następnie udamy się do Pokhary, urokliwego miasta będącego bazą wypadową górskich wędrowców, położonego w scenerii Himalajskich olbrzymów. Zachwyci Cię wodospad Devi’s, piękne jezioro Fewa, świątynia Bindabasani, a dodatkowych wrażeń dostarczy niewątpliwie panorama Himalajów oglądana ze wzgórza Sarangkot. Postaramy się zapewnić Ci jak najwięcej atrakcji oferowanych przez ten region, byś faktycznie poczuł, że znalazłeś się w miejscu magicznym i nie mającym sobie równych na świecie. Po powrocie do Katmandu, udamy się z odwiedzinami do Nagarkot na krótki trekking oraz pięknego starożytnego Bhaktapur, poprzedniej stolicy Nepalu!

Program

Dzień 1 – Przylot do Katmandu. Witamy w Nepalu! Namaste!

Po przylocie i zakwaterowaniu możesz odpocząć po podróży lub jeśli będziesz miał siły i ochotę – jeszcze tego samego dnia zwiedzić Świątynię Swayambhunath, tzw. Świątynię Małp – położoną zaledwie 20 minut spacerem od Thamelu – dzielnicy turystycznej. Świątynia powstała przed V wiekiem naszej ery i jest miejscem czczonym przez Nepalczyków. Położona jest na wzgórzu, skąd roztacza się piękny widok na miasto. Wieczór możesz spędzić w jednej z lokalnych restauracji. Nocleg w hotelu.

Dzień 2 – Poznawanie doliny Katmandu.

Tego dnia po śniadaniu najpierw zwiedzisz świątynię Pashupatinath. Jest to jedna z najstarszych hinduistycznych świątyń Nepalu, będąca świętym miejscem wyznawców hinduizmu, do którego licznie pielgrzymują. Ta wielka świątynia Shiwy składa się z wielu kompleksów oddzielnych budowli, pomników, a w wielu miejscach spotkacie świętych mężów Sadhu z tradycyjnie pomalowanymi twarzami. Następnie udamy się do sanktuarium Bouddhanath, z największą stupą w południowej Azji, będącego głównym ośrodkiem buddyzmu tybetańskiego w Nepalu. Następnie przejdziemy na centralny plac miasta – Durbar Square. To dawna siedziba królewska, zbudowana w XII wieku. Zobaczysz tu wiele unikalnych budowli, w tym świątynię Kumari Bahal (Dom Żyjącej Bogini), gdzie może dostąpisz spotkania z samą Kumari – żywym wcieleniem bogini. Nocleg w hotelu w Katmandu.

Dzień 3 – Podróż z Katmandu do Pokhary, spacer brzegiem jeziora Fewa.

Wczesnym rankiem wyjeżdżamy turystycznym autobusem do Pokhary. Podróż potrwa około 6-7 godzin, w jej trakcie przewidziane są 2 postoje, na śniadanie i lunch. Po dotarciu do Pokhary – zakwaterowaniu w hotelu i krótki odpoczynek. Następnie wyruszymy na spacer wokół malowniczego jeziora Fewa. Nocleg w Pokharze.

Dzień 4 – Odkrywanie Doliny Pokhary.

Bardzo wcześnie, jeszcze przed świtem udamy się do Sarangkot, by powitać dzień wyjątkowym widokiem wschodu słońca. Będzie okazja, by zrobić zdjęcia tego niezwykłego spektaklu natury. Potem ruszymy w drogę powrotną do Pokhary. Opcjonalnie istnieje możliwość skorzystania z niezwykłej przygody podniebnej, jaką jest lot paralotnią, z lądowaniem nad jeziorem Phewa lub skorzystanie z Zip Line! (opcja dodatkowo płatna). W Pokharze, po śniadaniu w hotelu, rozpoczniemy zwiedzanie miasta. W planie jest wycieczka do wodospadu Davi’s, jaskini Gupteswor oraz Mahendra, świątyni Bindabasani, międzynarodowego muzeum górskiego oraz przechadzka brzegiem jeziora Fewa.

Dzień 5 – Powrót do Katmandu. Relaks.

Powrót do Katmandu, odpoczynek. Po śniadaniu wyruszymy autobusem turystycznym w drogę powrotną do Katmandu. Podróż potrwa około 6-7 godzin, w trakcie przejazdu zatrzymamy się dwukrotnie na posiłek. Po powrocie do Katmandu można będzie odpocząć lub samodzielnie udać się na Thamel by kupić pamiątki, kolejnego dnia może nie wystarczyć już na to czasu ;). Nocleg w hotelu w Katmandu

Dzień 6 – Wschód słońca w Nagarkot i starożytne Bhaktapur.

Wschód słońca w Nagarkot i Plac Bhaktapur Durbar. Wstajemy wcześnie rano, by przed wschodem słońca zdążyć do położonego 32 km od Kathmandu, górskiego miasteczka Nagarkot. Stamtąd będziemy oglądać piękną, 360-stopniową panoramę na Dolinę Katmandu oraz podziwiać olśniewające himalajskie szczyty, w tym najwyższy – Mount Everest. Następnie udamy się do Bhaktapur – byłej stolicy, trzeciego pod względem wielkości miasta w Nepalu, w większości zamieszkałego przez Newarów. W Bhaktapur zwiedzimy przede wszystkim Bhaktapur Durbar Square, niezwykły plac z unikatową architekturą drewnianą i kamienną oraz licznymi świątyniami. Przejdziemy się spacerem po okolicy, poznając uroki tego niezwykłego miasta, które do dziś zachowało średniowieczny charakter. W trakcie wędrówki pewnie nie raz spróbujemy słynnego na cały Nepal królewskiego jogurtu! Wieczorem spotkamy się na uroczystej kolacji w restauracji z tradycyjną kuchnią nepalską i programem kulturalnym. Nocleg w Katmandu.

Dzień 7 – Pożegnanie, zakończenie programu.

Dzisiaj niestety pora się pożegnać. Jeśli chcesz przedłużyć pobyt lub skorzystać z innej wycieczki lub wędrówki górskiej – daj nam znać. Jeśli jednak tego dnia wracasz do domu, Przewodnik odwiezie Cię na lotnisko 3 godziny przed odlotem. Dziękujemy bardzo, że wybrałeś wyprawę z Meroway Adventure. Życzymy szczęśliwego powrotu do kraju.

Cena

840 USD

Cena nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Oferta została tak przygotowana aby zapewnić kompleksowe świadczenia, tworzyliśmy ją na podstawie naszych doświadczeń i preferencji dotychczasowych Klientów. Prosimy zapoznać się ze szczegółami oferty niżej.

Cena zawiera

Cena nie zawiera

Masz inne potrzeby?

W przedstawionych propozycjach nie ma tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami i pozwól ułożyć dla Ciebie Twoją idealną drogę.

Oprócz propozycji przedstawionych na stronie mamy w sobie ogromną otwartość na tworzenie programów indywidualnych dopasowanych do potrzeb konkretnej osoby, czy grupy osób. Nasi Goście chętnie korzystają również z tej możliwości. 

Zapraszamy!

Napisz do nas