Trekking

Baza pod Everestem przez Bazę pod Ama Dablam

Poziom trudności: średni

Wyżywienie: w cenie

Max wysokość: 5647 m (opcjonalnie)
Ilość dni: 17

Podobno nie ma ludzi niezastąpionych. Z pewnością są jednak takie miejsca na Ziemi. Wybierz się z nami w region nieporównywalny z żadnym innym na świecie. W miejsce, gdzie wznoszą się cztery z sześciu najwyższych szczytów Ziemi: Everest, Lhotse, Makalu i Cho Oyu. Prawdziwa korona świata! Trekking do bazy pod Everestem to gwarancja fascynującej i kultowej przygody, w otoczeniu zapierających dech w piersiach widoków. Ten program jest wyjątkowy, ponieważ dodajemy do niego jeszcze wizytę w Bazie pod Ama Dablam, jak niektórzy sądzą – najpiękniejszą górą świata. Zobaczysz w niej jak wygląda ekspedycja, spotkasz wspinaczy atakujących ten niezwykły i wymagający szczyt.

Program został tak przygotowany by zapewnić optymalną aklimatyzację i skorzystać z himalajskiej wędrówki jak najlepiej.

Zapraszamy!

10.03. – 26.03.2024
6.10. – 22.10.2024
10.11. – 26.11.2024

1850 USD

Opis oferty

Pobyt w regionie Everestu sprawi, że życie, pasja i doświadczenia światowej sławy wspinaczy i Szerpów staną się i Twoim udziałem.
Dajemy Ci możliwość poznania pięknego Parku Narodowego Sagarmatha, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, będącego domem dla różnorodnej flory i fauny Himalajów. Z bliska przyjrzysz się najwyżej na świecie położonym klasztorom buddyjskim, stolicy Sherpów – Namche Bazaar i oczywiście dotrzesz do głównego punktu Twojej podróży – bazy pod Everestem, uznanym przez Nepalczyków za siedzibę bogów. To niepowtarzalna okazja, aby pójść śladami sir Edmunda Hillary’ego i Tenzinga Norgaya, Sherpy z Solukhumbu – pierwszych zdobywców Everestu, w 1953 roku. Tych emocji i poczucia spełnienia, związanych z bliskością Czomolungmy, nie da się porównać z niczym innym. Twoje serce na pewno zabije mocniej (i to nie tylko z wysiłku), gdy staniesz w jednym z najpiękniejszych punktów widokowych na świecie – Kala Pathar! Podejście będzie wymagające, ale nagroda – nieziemska!

Odwiedzimy również Bazę wspinaczkową pod Ama Dablam, jak niektórzy sądzą – najpiękniejszą ze wszystkich gór. W bazie zobaczysz prawdziwe życie wspinaczy szykujących się do wspinaczki lub właśnie wracających z tego wymagającego szczytu. To niesamowite doświadczenie, którego nie można doświadczyć w podstawowej bazie EBC.
Oczywiście, w trakcie podróży poznasz również Katmandu – niesamowitą stolicę Nepalu, wraz z jej najsłynniejszymi atrakcjami: imponującą, hinduistyczną świątynia Pashupatinath, sanktuarium Boudhanath czy też centralnym placem królewskim, Durbar Square. Wszystkie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będziesz miał również czas na relaks w turystycznej dzielnicy miasta – Thamelu, gdzie spacerując w gąszczu uliczek, wśród setek straganów, sklepików i kafejek, szybko poczujesz unikalny klimat tego regionu i prawdziwą życzliwość jego mieszkańców wobec przybyszów.

Program powstał na podstawie wieloletniego doświadczenia członków naszego zespołu. Jest optymalny aklimatyzacyjnie, ale również nie za długi, co jest ważne dla osób nie mogących sobie pozwolić na bardzo długi urlop.

Program ten przeznaczony jest dla początkujących wędrowców, którzy są w dobrym zdrowiu i posiadają dobrą sprawność fizyczną.  Jeśli chcesz zaś doświadczyć większego wyzwania i podążać bardziej nieutartym szlakiem, zapraszamy Cię do rozważenia przygody Trekking do bazy pod Everestem poprzez jeziora Gokyo, a poszukiwaczom jeszcze ambitniejszych tras polecamy rozważyć Trekking poprzez 3 przełęcze.

Wybierając wędrówkę trekkingową z nami, masz gwarancję zaopiekowania przez lokalnych nepalskich przewodników górskich będących członkami naszego zespołu. Nasi przewodnicy urodzili i wychowali się w górach, często poza sezonem nadal w nich mieszkają. Każdy z naszych przewodników posiada licencję przewodnika górskiego lub lidera wypraw trekkingowych, każdy z nich mówi w języku angielskim. Część naszych Przewodników wielokrotnie wchodziła na szczyty ośmiotysięczne.

Nasz nepalski zespół najlepiej zna kulturę swojego kraju i pokaże Ci jaka naprawdę jest. Nepalczycy mają dostęp do miejsc i informacji niedostępnych dla osób spoza Nepalu, chętnie się z Tobą nimi podzielą. Pokażą Ci to, czego nie spotkasz na komercyjnych wyprawach. Bardzo dbamy o element lokalności i unikatowości w naszych podróżach.

Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo. W sytuacji zagrożenia, natychmiast organizujemy pomoc, wzywamy helikopter czy pomoc medyczną. Znając zawiłości nepalskiej biurokracji, wiemy jak działać skutecznie i jak uzyskać pomoc bez zwłoki. Mamy w tym duże doświadczenie.
Ponieważ jesteśmy agencją nepalską i nie korzystamy z polskich Przewodników oraz jesteśmy mistrzami w negocjacjach – dajemy Ci najlepszą jakość i największy zakres usług w proponowanej cenie.

Nasze grupy trekkingowe nie przekraczają 12 osób!

Program

Dzień 1 – Witamy w Nepalu

Dzień 2 – Przygotowanie do górskiej przygody i podróż do Ramechap.

Dzień 3 – Rozpoczęcie górskiej przygody. Lot do Lukli i trekking do Phading (2610m)

Dzień 4 – Phading do Namche (3440m), około 7 godzin.

Dzień 5 – Aktywna aklimatyzacja w Namche i okolicy.

Dzień 6 – Namche do Tyangboche ( 3860m), około 6 godzin.

Dzień 7 – Tyangboche Ama Dablam Base Camp (4600m). Nocleg w Bazie Ama Dablam! ok. 5 godzin.

Dzień 8 – Trekking z Ama Dablam Base Camp do Dingboche (4410m). Około 4 -5 godzin.

Dzień 9 – Dingboche do Lobuche village (4910m), około 6 godzin.

Dzień 10 – Lobuche, Gorakshep, Baza pod Everestem (5364m). Powrót do Gorakshep.

Dzień 11 – Gorakshep, Kalapathar i trek do Lobuche.

Dzień 12 – Gorakshep/Lobuche do Tyangbuche.

Dzień 13 – Tyangboche do Jorsale przez Namche Bazar.

Dzień 14 – Jorsale – Lukla.

Dzień 15 – Lukla, lot do Ramechap, powrót do Katmandu. Czas wolny.

Dzień 16 – Poznawanie Katmandu.

Dzień 17 – Czas pożegnania. Wylot z Nepalu.

Cena

1850 USD

Cena nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Oferta została tak przygotowana aby zapewnić kompleksowe świadczenia, tworzyliśmy ją na podstawie naszych doświadczeń i preferencji dotychczasowych Klientów. Prosimy zapoznać się ze szczegółami oferty niżej.

Istnieje możliwość zrezygnowania z wyżywienia w ramach świadczeń i opłacanie wyżywienia samodzielnie. Wówczas koszt wyprawy jest niższy o około 250 -300 USD. Prosimy o informację w tej sprawie przy rezerwacji.

Cena zawiera

 • Noclegi w 3-gwiazdkowym sprawdzonym hotelu w Katmandu
 • Zakwaterowanie w sprawdzonych schroniskach podczas trekkingu – pokoje 2-osobowe
 • Opieka doświadczonego nepalskiego Przewodnika mówiącego w języku angielskim
 • Usługa tragarza (osoba, która niesie Twój duży plecak podczas treku)
 • Pełne wyżywienie w trakcie trekkingu – śniadanie, obiad, kolacja
 • Napoje do posiłków (kawa, herbata, woda)
 • Transfer z lotniska i na lotnisko
 • Lot krajowy na trasie Ramechap-Lukla-Ramechap
 • Transport na i z lotniska Ramechap
 • Licencjonowany przewodnik miejski mówiący w języku angielskim podczas zwiedzania Katmandu
 • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • Wszystkie transfery w trakcie zwiedzania Katmandu
 • Przygotowanie niezbędnych formalności i zezwoleń trekkingowych
 • Karta TIMS oraz Sagarmatha permit
 • Ubezpieczenie podróżne uwzględniające wędrówkę do 5500m w tym ubezpieczenie ratownicze
 • Kompleksowy zestaw medyczny
 • Organizacja ewakuacji lub pomocy medycznej w razie potrzeby
 • Podatki (rządowy i lokalne)
 • Konsultacje w zakresie przygotowania do wyjazdu

Cena nie zawiera

 • Opłaty za wizę nepalską (50 USD)
 • Biletu na lot międzynarodowy
 • Obiadów i kolacji w Katmandu poza uroczystą kolacją na zakończenie trekkingu
 • Kosztów lotu helikopterem z Lukli w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych (wówczas organizujemy transport drogowy)
 • Kosztów dodatkowych własnych i opcjonalnych takich jak: ładowanie baterii telefonu/aparatu podczas treku, WIFI podczas treku, wody potrzebnej w trakcie wędrówki, gorący prysznic podczas treku.
 • Kosztów posiłków w przypadku szybszego powrotu z gór.
 • Zwyczajowych tradycyjnych napiwków dla przewodnika, tragarzy ( łącznie ok. 100-150 USD)

Nasze zdjęcia z podróży tą trasą.

Jeśli nadal się wahasz, zapraszamy do przeczytania kilku opinii naszych Klientów. Więcej opinii dostępna jest na naszym profilu na Facebook oraz w Google. Dziękujemy :)

Masz inne potrzeby?

W przedstawionych propozycjach nie ma tego czego szukasz? Skontaktuj się z nami i pozwól ułożyć dla Ciebie Twoją idealną drogę.

Oprócz propozycji przedstawionych na stronie mamy w sobie ogromną otwartość na tworzenie programów indywidualnych dopasowanych do potrzeb konkretnej osoby, czy grupy osób. Nasi Goście chętnie korzystają również z tej możliwości. 

Zapraszamy!

Napisz do nas