Nepal

Wybierz Twoją drogę podróży

Wyobraź sobie, że możesz spełniać swoje marzenia w najwyższych górach świata i w Nepalu będąc zaopiekowany przez lokalnych profesjonalistów. Teraz wyobraź sobie najlepszy możliwy sposób takiego doświadczenia. Jesteśmy dla Ciebie!

Najbliższe wyprawy

Zapraszamy do zapoznania się z planem najbliższych wypraw otwartych, do których można dołączyć.

Zachęcamy również do sprawdzenia całej oferty. Jeśli któraś z wypraw się Tobie spodobała a nie ma określonego terminu – napisz do nas. Jesteśmy po to by pomóc realizować Twoją drogę!

Kilka słów o Meroway

Meroway Adventure to Twoja droga podróży. Mero w języku nepalskim oznacza „mój/moja/moje”, „way” z języka angielskiego oznacza drogę, kierunek, sposób. Meroway Adventure to droga
podróży do królestwa najwyższych gór świata, ale otwarta, elastyczna, unikalna, taka, którą Ty również tworzysz.

W ofercie posiadamy liczne trekkingi, oferty wspinaczkowe na szczyty trekkingowe, jak również dla tych najbardziej ambitnych zdobywców – ekspedycje na najwyższe góry świata. Zależy nam jednak by pokazać całą różnorodność Nepalu, dlatego będziemy Ci proponować uzupełnienie górskiej przygody poznawaniem innych wartych uwagi miejsc tego niezwykłego kraju.

  • Nasza górska załoga to wyłącznie Nepalczycy, doświadczeni członkowie naszego stałego zespołu
  • Każdy z naszych Przewodników posiada licencję przewodnika górskiego oraz przeszedł wiele górskich szkoleń w Himalajach
  • Nasz nepalski zespół najlepiej zna kulturę swojego kraju i pokaże Ci jaka naprawdę jest
  • Ponieważ jesteśmy agencją nepalską – możemy zagwarantować Ci najlepszą jakość i zakres usług w proponowanej cenie.

Kategorie wypraw

Wybrane drogi naszych klientów

Wiemy, że wybrać odpowiednią wyprawę wcale nie jest łatwo. Aby pomóc, przygotowaliśmy przykładowe historie naszych Gości, które mogą posłużyć za inspirację. W Meroway organizujemy wyprawy otwarte z określonym terminem, do których można dołączyć w miarę dostępności miejsc, ale również i może przede wszystkim – wyprawy indywidualne, na zamówienie, według indywidualnych potrzeb. Imiona naszych Gości zostały zmienione by zadbać o prywatność naszych Gości.

Tomek, 30 lat, sportowiec
Wspinaczka na Ama Dablam
Czytaj więcej
Tomek zawodowo pracuje jako instruktor narciarstwa zjazdowego, dużo czasu spędza w górach, przez cały rok. Wspina się regularnie. Pracuje przede wszystkim w Alpach. Jednym z marzeń na jego liście było zdobycie Ama Dablam. Skorzystał z indywidualnego programu ekspedycji Ama Dablam z aklimatyzacją na Lobuche Peak.
Marek z rodziną, 48 latWycieczka indywidualna - zwiedzanie
Czytaj więcej
Pan Marek z rodziną (żona i dwójka dorosłych dzieci) zaplanowali wycieczkę do Nepalu w okresie świąteczno-noworocznym. Mieli określony czas (nie więcej niż 14 dni), chcieli zobaczyć jak najwięcej, nie planowali chodzenia po górach. Skorzystali z wyprawy indywidualnie przygotowanej obejmującej zwiedzanie Katmandu, Parku Chitwan, Pokhary, 2-dniowego trekkingu w okolicy. Elementem przygody był również lot helikopterem z lądowaniem w pobliżu Bazy pod Annapurną.
Kasia, 32 lataTrekking do Bazy pod Everestem przez Cho La Pass
Czytaj więcej
Pani Kasia z mężem dołączyli do grupy otwartej wyprawy Trekking do Bazy pod Everestem przez Cho La Pass i jeziora Gokyo. Nie byli wcześniej w Nepalu, nie mieli doświadczenia z dużą wysokością. Przygotowywali się do trekkingu kilka miesięcy regularnie ćwicząc i zwiększając liczbę wycieczek w góry.
Magda, 42 lataWejście na Lobuche Peak
Czytaj więcej
Magda wybrała się w Himalaje po raz kolejny. Była już na dwóch trekkingach, nie przekraczając wysokości 5500m. Tym razem chciała spróbować czegoś trochę trudniejszego, ale nadal będącego w zasięgu "wysportowanej amatorki". Zaplanowała wejście na Lobuche Peak poprzedzone aklimatyzacją trekkingową w rejonie Everestu. Magda dołączyła do grupy innych 4-ech osób planujących wspinaczkę w tym terminie.
Hania, Ania, Paweł i Michał (25-35 lat)Trekking Wokół Annapurny, program indywidualny
Czytaj więcej
Hania z paczką znajomych chciała wybrać się na Trekking Wokół Annapurny. Chcieli to zrobić "po swojemu" i potrzebowali tylko nepalskiego przewodnika do pomocy. Uzgodniliśmy ofertę, w ramach której pomogliśmy wybrać najlepszą trasę w ramach dostępnych dni, zapewniliśmy naszego przewodnika i transport. Pozostałe elementy podróży grupa chciała zorganizować samodzielnie, np. nie korzystając z tragarzy. Była to więc indywidualna oferta dopasowana do potrzeb tej konkretnej grupy.
Janusz, lat 65Trekking indywidualny Wokół Annapurny
Czytaj więcej
Janusz zgłosił się do nas z chęcią zrealizowania indywidualnego trekkingu Wokół Annapurny. To była jego kolejna wyprawa w Himalaje. Zależało mu by wędrować tylko z Przewodnikiem bez innych podróżnych ze względu na możliwość dopasowania tempa i programu zupełnie dla siebie. Januszowi zależało na spokojnym i rozsądnym tempie oraz komforcie wpływania na przebieg podróży. Z sukcesem zakończył swoją wyprawę, mimo trudnych warunków pogodowych.
Poprzedni
Następny

Przeżyj z nami zachwyt

„Kto idzie w góry, idzie do matki”

– przysłowie tybetańskie

Bezpieczeństwo

Podróż w najwyższe góry świata to niezwykłe doświadczenie i niesamowita przygoda. Dla nas jednak to również obowiązek dbania o bezpieczeństwo naszych Gości, które jest dla nas najwyższym priorytetem i które traktujemy z najwyższą powagą. Nie są to u nas puste słowa.

Z nami zawsze jesteś pod opieką doświadczonych, sprawdzonych, licencjonowanych przewodników górskich i wspinaczy, którzy znają i stosują zasady bezpiecznej turystyki i posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie do realizowania wypraw. 

Nasz Zespół wie jak postępować w sytuacjach kryzysowych, jest przeszkolony z zasad udzielania pomocy, ma doświadczenie w organizacji pomocy medycznej i ewakuacji, jeśli to konieczne. 

Jesteśmy pełnoprawną organizacją zajmującą się organizowaniem turystyki w Nepalu, zarejestrowaną w TAAN (Trekking Agencies’ Association of Nepal)Nepal Tourism Board (nr licencji 1844/071) oraz w NMA (Nepal Mountaineering Association)

Jako pełnoprawny organizator trekkingów i wypraw wspinaczkowych na terenie Nepalu, posiadamy odpowiednie gwarancje i zabezpieczenia, w tym bankowe,  które uczynią Twoją podróż w pełni bezpieczną.

Zdjęcia z naszych wypraw

Opinie Klientów

Dziękujemy naszym Klientom za wszystkie opinie. Więcej opinii można przeczytać na naszym profilu na facebook oraz w wizytówce Google.

MartaTrekking do Bazy pod Everestem z Gokyo 2022
Czytaj więcej
Wspaniały wyjazd. Jeśli chcesz zwiedzać Nepal to serdecznie polecam Meroway. Właściciel i jednocześnie Twój osobisty przewodnik Nima Sherpa wraz ze swoim w pełni Nepalskim zespołem dołożył wszelkich starań aby wyjazd był udany i bezpieczny, jednocześnie szanując i wspierając lokalnych ludzi. To jest ich kraj, ich język, ich obyczaje. To są ich góry. Twoja podróż będzie piękna i niezapomniana. Wszystko co możesz zrobić to tylko podążać za ich wskazówkami a wyjazd będzie udany. Odwiedzisz lokalne domy, zjesz lokalne potrawy przygotowane z sercem specjalnie dla Ciebie. Wyjazd uszyty na miarę. Tego nie znajdziesz w żadnym przewodniku ani polskim biurze. Jeśli chcesz poznać prawdziwy Nepal to tylko z Meroway ❤️
BeataPodróż Annapurna o Wschodzie Słońca, 2018
Czytaj więcej
Wlasnie wrocilam z Nepalu, z wyprawy Annapurna o Wschodzie Slonca. Komukolwiek,kto chcialby sie tam wybrac polecam Meroway Adventure. Wszystko bylo bardzo dobrze zorganizowane,przebieglo bez problemow i zostalam otoczona bardzo dobra opieka wszystkich czlonkow zespolu. Dziekuje Wszystkim za moja wyprawe! Mysle, ze jeszcsze wroce do tego kraju, ktory zmienia Twoje spojrzenie na Swiat. To naprawde wielka przygoda. A jesli chcecie wedrowac po najwyzszych gorach Swiata, to tylko z Meroway Adventure! Pozdrawiam i dziekuje!
DariuszProgram indywidualny rodzinny, grudzień 2021
Czytaj więcej
Razem z rodziną zjechaliśmy już kawał świata, ale nigdzie nie mieliśmy jeszcze tak dobrej opieki ( thx Furden;) ) ani tak dobrze skrojonego na miarę programu. Wszystko było tak jak chcieliśmy i kiedy chcieliśmy, łącznie z ekspresową zmianą daty lotu helikopterem do bazy na Annapurnie, bo zapowiadało się załamanie pogody, czy organizacją transportu zastępczego, po tym, jak odwołano loty wewnętrzne na trasie Pokhara-Kathmandu (Furden był tu nieoceniony!) . Podsumowując, to była bardzo dobra decyzja, że zdecydowaliśmy się wybrać do Nepalu właśnie z MEROWAY i polecamy ich usługi bardzo gorąco, zarówno tym, dla których Nepal to tylko Himalaje i trekking, ale i tym, którzy chcieliby w tym kraju dostrzec coś więcej, wszak Nepal, to Never Ending Peace And Love, która naprawdę warto dostrzec i poczuć.
AndrzejTrekking dookoła Annapurny, październik 2022
Czytaj więcej
Z gospodarzami Meroway spotkałem się pierwszy raz dziewięć lat temu, jeszcze przed powstaniem agencji, więc jestem trochę ich "ojcem chrzestnym". I w czasie trekkingu opiekowali się mną jak członkiem rodziny. A trafiliśmy na nader niesprzyjające warunki i ta opieka i pomoc były naprawdę potrzebne. Właśnie jakość agencji sprawdza się nie przy słonecznej pogodzie i bezproblemowej wycieczce, lecz wtedy, gdy pojawiają się komplikacje, że wymienię tylko niektóre: ciągłe opady deszczu, osunięcia ziemi i skał blokujące drogi nie tylko jeepom, ale i pieszym, czy, na wyższych wysokościach, zaskoczenie warunkami zimowymi w środku jesieni. Gorąco polecam.
KasiaTrekking do bazy pod Everestem przez Cho La Pass, październik 2022
Czytaj więcej
Byłam z Meroway na trekkingu do bazy pod EBC przez przełęcz CHOLO PASS oraz GOYKO od 7-30.10.2022. Wspaniała opieka profesjonalnych i doświadczonych przewodników pozwoliła nam osiągnać wszystkie nasze zaplanowane cele. Dodatkowo organizator okazał się być bardzo elastyczny i pozwolił nam zmienić poczatkową trase tak aby przejść przepiękną przełęcz CHOLO PASS. Bardzo Wam polecam wyjazdy z nimi:) Było BOSKO.
PawełTrekking do bazy pod Everestem z Gokyo, jesień 2017
Czytaj więcej
Dzięki Meroway trekking Gokyo/Basecamp był, bez żadnych wątpliwości, przygodą naszego życia! Był doskonale zorganizowany i zaplanowany do ostatniego szczegółu. Spotkaliśmy tam wspaniałych i życzliwych ludzi, zwłaszcza naszego przewodnika Ngima, który był pomocny i profesjonalny przez cały czas i naszego zawsze uśmiechniętego tragarza, silnego, szybkiego i bardzo pomocnego. Dziękujemy wam chłopaki, za wszystko! Za pomoc z plecakami, gdy zmagaliśmy się podczas wspinaczki na przełęcz Cho La, za nauczenie nas nepalskich gier karcianych, za poinstruowanie nas co jeść, a czego lepiej unikać w wysokich górach. I za wszystko inne, co zrobiliście, żeby ta wyprawa była dla nas świetną zabawą. Namaste!
HenryEverest base camp and Mera Peak
Czytaj więcej
My girlfriend and I completed the Everest Base Camp Trek and Mera Peak Trek with Meroway and it was incredible! Everything was well organised and efficient, everyone involved was friendly and knowledgeable! Nima the owner went above and beyond making sure all our hotels were booked and he even booked a plane for us from Pokhara! Our guide Buddhi was incredible, his knowledge and experience was insane and his acclimatisation process was legendary! We’ve come away with some amazing memories and great sense of all aspects of Nepali culture!! Awesome company who I’ll be using again!!
AleksanderTrekking do bazy pod Everestem, jesień 2017
Czytaj więcej
W październiku 2017 spędziliśmy z dziewczyną wspaniałe 18 dni na trekkingu do Everest Base Camp i chcielibyśmy serdecznie podziękować całej ekipie Meroway Adventure! Wszystko było zorganizowane bardzo profesjonalnie i dokładnie tak jak w opisie wyprawy, a nawet lepiej. Począwszy od przylotu na lotnisko w Katmandu aż do wylotu do Polski naprawdę czuliśmy, że jesteśmy na wakacjach i nie musieliśmy się martwić dosłownie o nic. Zawsze wszystko było punktualnie i bez żadnych problemów, a przedstawiciele biura bardzo mili i chętni do pomocy. Zakochaliśmy się w Himalajach i na pewno tam wrócimy z Meroway Adventure! Specjalne podziękowania przesyłamy dla naszego przewodnika Buddiego 🙂 Dzięki jego profesjonalizmowi i doświadczeniu nikt z naszej 4-osobowej drużyny nie miał żadnych problemów z wysokością (aklimatyzacja :)) i nie odniósł żadnej kontuzji. Do tego szykował nam wieczorem świeże owoce! Poza tym to naprawdę niezwykle sympatyczny i wesoły człowiek 🙂 Jeśli chcecie spełnić marzenia i pojechać w Himalaje to Meroway Adventure jest najlepszym wyborem. Szczerze polecam Paulinę i Nimę!
JanaTrekking dookoła Annapurny, jesień 2017
Czytaj więcej
Spędziłam trzy tygodnie w magicznej krainie jaką są Himalaje. Byłam trzy razy w Himalajach, ale tym razem z rodziną. I właśnie z tego powodu potrzebowałam fachowej opieki. Dzieki Meroway otrzymałam to czego szukałam, czyli profesjonalną obsługę. Wszystko było zaplanowane od pierwszego do ostatniego dnia. Dziękuję, dzięki wam mogłam spokojnie z rodziną napawac się pięknymi widokami a po trekingu poznać bogatą kulturę Nepalu.
IzabelaTrekking do Bazy pod Everestem, październik 2022
Czytaj więcej
Jeśli szukacie osób, które zaprowadzą Was w najpiękniejsze regiony na Ziemi – to Nima i Paulina z Meroway będą najlepszym wyborem. Zaproponowany termin – cudowny. Słońce, błękitne niebo i ten oszałamiający widok gór. Opieka – znakomita. Przepyszne jedzenie, dodatkowe kołdry w nocy, papier toaletowy (a to rarytas na tych wysokościach!), pyszne ciastka na szczycie – Nima i jego ekipa potrafili wyczarować wszystko. Wartościowe rozmowy wieczorem, opowieści, które zostaną na długo. Świetni ludzie, atmosfera, która pozwoli oderwać umysł od pracy i skupić się na doświadczaniu w obrębie przepięknej przyrody, gór. Bardzo dobrze zaplanowana aklimatyzacja, odpowiednia ilość odpoczynku. Wesoło na trasie 😊 Szalenie polecam. Fantastyczna przygoda, znakomicie zorganizowana. Nima i Paulina – dziękuję za najlepszą wspólną przygodę jaką można sobie było tylko wymarzyć! Na pewno spotkamy się ponownie na himalajskiej wyprawie.
Poprzedni
Następny
Wojciech
Wojciech
2024-05-14
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Meroway Adventure Nepal zapewniła niezapomniane doświadczenie podczas naszej wyprawy w Himalaje do Everest Base Camp przez Gokyo Ri, przełęcz Cho La Pass i Kala Patthar. Ich doskonała organizacja, przyjazny i kompetentny personel oraz troska o nasze bezpieczeństwo sprawiły, że wyprawa była nie tylko ekscytująca, ale także bezpieczna i komfortowa. Od chwili, gdy dotarliśmy do Kathmandu, aż po nasze wspaniałe trekkingowe przygody w górach, firma Meroway była perfekcyjnym gospodarzem. Polecam ich usługi każdemu, kto pragnie odkryć piękno nepalskich gór z pewnymi, doświadczonymi i przyjaznymi przewodnikami. Dzięki Meroway Adventure Nepal nasza wyprawa stała się niezapomnianym i magicznym doświadczeniem. Dziękujemy i polecamy z całego serca.
Waldek
Waldek
2024-05-11
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Meroway Advenure supported our small climbing expedition to Nepal. They provided our climbing permits, Lukla air tickets, porters, hotel/lodge bookings, gas, tents and more. Proved to be very professional, dependable, responsive and flexible. And on top of it, Nima is such a nice guy!
Bartosz Aleksander
Bartosz Aleksander
2024-05-11
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Polecam Nima i jego firmę Meroway, współpraca z Nima to czysta przyjemność, stały kontakt oraz pomoc w każdej sytuacji pomaga rozwiązać każdy niemożliwy problem w Nepalu - jak utlenienie w Lukla z ponad setka innych osób, zawsze dostępny pod telefonem! Polecam każdemu kto wybiera się w nepalskie trekkingi lub potrzebuje pomocy na miejscu Meroway jest niezastąpiony!
Milena
Milena
2024-05-03
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
„Przewodnik, agencja turystyczna? - to jak wrzód na tyłku, piąte koło u wozu”, itd. Takie opinie czytałam, slyszałam jak planowaliśmy ten trip. To jest kompletnie nieprawda. Nie wiem z jakimi agencjami i przewoźnikami ci ludzie mieli do czynienia, ale nasze doświadczenia są całkowicie inne. To była moja pierwsza podróż do Nepalu, mojego partnera kolejna, ale to było dawno temu. Od samego początku dostaliśmy mnóstwo informacji, które nam były potrzebne, szybką odpowiedź na każdego maila, wszystko rozpisane krok po kroku. Mam wrażenie, że Nima i Paulina byli tylko dla nas. Po przylocie zostaliśmy odebrani przez Nime z lotniska w środku nocy a w dodatku nie musieliśmy się martwić o hotel na te parę godzin, wszystko było dograne. I tak to trwało przez następne kilkanaście dni. Każdy dzień zaplanowany, przewodnik super przyjacielski gość z sercem na dłoni. Podróż z nim była przyjemnością. Od pierwszego dnia czułam, że to jest człowiek godny zaufania. Poszliśmy na 9 dni w góry i nie wyobrażam sobie aby było inaczej. Podczas trekingu nie musieliśmy martwić się o NIC. Wszystko było zaplanowane, zarezerwowane, wszystkie pozwolenia, bilety, transport (przed i po). Byliśmy zaopiekowani w każdym momencie. Był naszym przewodnikiem, opiekunem i nepalskim bratem. Przez całą drogę nosił owoce aby każdego dnia po obiedzie zrobić nam deser. Tak wiem, wielu tak robi, ale wiecie jak smakuje jabłko z granatem i bananem na ponad 4000 metrów po kilku ciężkich dniach marszu z pełnym plecakiem (nie mieliśmy tragarza), kiedy twój organizm jest kompletnie wyjałowiony a dal bhat nie zaspokaja twojego pragnienia na witaminy 🙃. Zawsze mówię, że małe rzeczy potrafią uczynić cuda. Cały ten trip był magią, moje największe marzenie zostało spełnione i dzięki Meroway było magiczne. A wspólna kolacja z uczestnikami innych wypraw w cudownej nepalskiej restauracji, z fantastycznym jedzeniem, pokazem tańców to była wisienka na torcie. Dziękuję Wam, że jesteście i wiem, że wrócę. 🤗
Krzysztof Zabłotny
Krzysztof Zabłotny
2024-04-28
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Polecam Meroway Adventure za super organizację naszej wyprawy i opiekę. Wszystko w jak najlepszym pożądku. Podczas pobytu w Nepalu I Himalajach czułem się super zaopiekowany przez Nimę. Profesjonalizm na najwyższym poziomie brakowało tylko kawy do łóżka 😁
Jakub K
Jakub K
2024-04-22
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Rzadko spotykałem się w życiu z tak rzetelnym i jednocześnie przyjaznym świadczeniem usług. Serdecznie polecam Meroway!
Tomasz Grzesik
Tomasz Grzesik
2024-04-12
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Zdecydowanie polecam agencję Meroway Adventure! Ich profesjonalizm, zaangażowanie i troska o klienta sprawiły, że wyprawa w góry Nepalu była niezapomniana. Świetnie zorganizowane trasy, kompetentni przewodnicy i niesamowite widoki sprawiły, że każdy dzień był pełen niezapomnianych wrażeń.Pełna opieka od wejścia na samolotu aż po odwiezienie na lot powrotny. Polecam z czystym sumieniem !
CoWasTo Obchodzi
CoWasTo Obchodzi
2024-04-07
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Absolutnue swietna agencja organizujaca trekingi i wyprawy w Himalajach Nepalu. Bezpieczenstwo, opieka, super logistyka i top serwis. Swietne wyczycie polskiego turysty jako ze agencja dziala zarowno w Nepalu i Polsce. Pozdrawiam Piotrek
Julie Matthews
Julie Matthews
2024-03-11
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Really personalized the trip for our group. Excellent guide who shared cultural traditions, stories and history of the region. This was my first trek in the Himalayas and felt welcome from the minute we were picked up from the airport by the owner himself. Every hotel and tea house we stayed at during our three week stay was filled with good food and great memories. I strongly encourage anyone thinking about crossing the Himalayas off their bucket list to make Meroway their choice for any Nepal Adventure.
Bryan Johnson
Bryan Johnson
2024-03-11
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Great experience! Trip of a lifetime. Our guide was very knowledgeable and helped us ever step of the way.

Napisz do nas